Přeskočit na obsah

Záchranka a raná péče dostanou od města dotaci

18. září 2019

Téměř 100 tisíc korun z městského rozpočtu by radní chtěli věnovat Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje a Společnosti pro ranou péči. Jejich rozhodnutí ještě musí potvrdit zastupitelé.

Záchranářům je určen příspěvek ve výši 65 tisíc korun na pořízení plyšových psů záchranářů, které pak budou dávat při zásahu malým dětem. „Ať už je to samo dítě, kdo potřebuje ošetření od zdravotníků, nebo jeho příbuzní, často je to pro ně náročná a emočně vypjatá situace. Hračka mu pomůže se uklidnit, navázat se záchranářem kontakt a spolupracovat s ním,“ vysvětlil smysl projektu první náměstek Petr Hladík.

Společnost pro ranou péči, která poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám s dítětem se zrakovým či kombinovaným postižením, by od města mohla získat 33,5 tisíce korun na dovybavení a prezentaci nové pobočky. Aktuálně je potřeba zařídit jednací místo pro návštěvy rodin a zázemí s kojícím koutkem a přebalovacím pultem. Finance budou použity také na výrobu informačního letáku a uspořádání dne otevřených dveří, tak aby se o službě rané péče dozvědělo co nejvíce lidí. Aktuálně podporuje Společnost pro ranou péči 150 klientských rodin.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.