Přeskočit na obsah

Začala další fáze rezidentního parkování. Do ulic vyrazila i nová hlídací auta

01. listopadu 2018 2 minuty čtení
(rek) - V Brně dnes začala další fáze rezidentního parkování. Kromě historického jádra už budou řidiči v modrých zónách parkovat i na území městské části Brno-střed, která je ohraničena ulicemi Údolní, Kotlářská, Pionýrská, Traubova, Milady Horákové a Koliště. Zájemcům o pořízení oprávnění k parkování je k dispozici pracoviště na Zvonařce 5, vyřídit se dá i datovou schránkou či mailem s elektronickým podpisem.

Pro návštěvníky pak funguje parkování v oblasti v novém režimu, kdy je první hodina stání zdarma, druhá hodina stojí 10 korun a každá další hodina pak 20 korun. 

"Symbolických deset korun za druhou hodinu je proto, abychom úplně nebránili v parkování lidem, kteří si nutně potřebují v centru města něco vyřídit. Následné poplatky jsou pak v takové výši, aby byly srovnatelné s cenou parkovacích domů, kde jsou ale zaparkovaná auta za závorou a pod dohledem kamer. Cílem je umožnit zaparkovat především těm, kteří v daných oblastech bydlí a dosud měli s parkováním problém," vysvětlil náměstek primátora pr dopravu a investice Richard Mrázek. 

Každý, kdo v modré zóně zastaví a zaparkuje, musí zadat číslo své registrační značky do parkovacího automatu, a to i v případě, kdy bude stát pouze první hodinu, která je zdarma. Za delší parkování pak následně zaplatí.

"Parkovacích automatů bylo v celé oblasti nově umístěno 45. Jsou rozmístěny rovnoměrně tak, aby k nim mohli řidiči pohodlně dojít. To jim zabere několik minut. Po tuto dobu nehrozí, že by si jich monitorovací vozidlo všimlo a požadovalo zaplacení pokuty, držíme se zákonného limitu, v němž jim žádný postih nehrozí," ujistil technický ředitel Brněnských komunikací Aleš Keller. 

Kontrolu parkování mají na starosti dvě speciální monitorovací vozidla, která pořídily Brněnské komunikace. Svou trasu už znají a v ulicích je možné je spatřit od dnešního rána. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.