Začala další fáze rezidentního parkování. Do ulic vyrazila i nová hlídací auta

  • 01. listopadu 2018
  • 2 minuty čtení
(rek) - V Brně dnes začala další fáze rezidentního parkování. Kromě historického jádra už budou řidiči v modrých zónách parkovat i na území městské části Brno-střed, která je ohraničena ulicemi Údolní, Kotlářská, Pionýrská, Traubova, Milady Horákové a Koliště. Zájemcům o pořízení oprávnění k parkování je k dispozici pracoviště na Zvonařce 5, vyřídit se dá i datovou schránkou či mailem s elektronickým podpisem.

Pro návštěvníky pak funguje parkování v oblasti v novém režimu, kdy je první hodina stání zdarma, druhá hodina stojí 10 korun a každá další hodina pak 20 korun. 

"Symbolických deset korun za druhou hodinu je proto, abychom úplně nebránili v parkování lidem, kteří si nutně potřebují v centru města něco vyřídit. Následné poplatky jsou pak v takové výši, aby byly srovnatelné s cenou parkovacích domů, kde jsou ale zaparkovaná auta za závorou a pod dohledem kamer. Cílem je umožnit zaparkovat především těm, kteří v daných oblastech bydlí a dosud měli s parkováním problém," vysvětlil náměstek primátora pr dopravu a investice Richard Mrázek. 

Každý, kdo v modré zóně zastaví a zaparkuje, musí zadat číslo své registrační značky do parkovacího automatu, a to i v případě, kdy bude stát pouze první hodinu, která je zdarma. Za delší parkování pak následně zaplatí.

"Parkovacích automatů bylo v celé oblasti nově umístěno 45. Jsou rozmístěny rovnoměrně tak, aby k nim mohli řidiči pohodlně dojít. To jim zabere několik minut. Po tuto dobu nehrozí, že by si jich monitorovací vozidlo všimlo a požadovalo zaplacení pokuty, držíme se zákonného limitu, v němž jim žádný postih nehrozí," ujistil technický ředitel Brněnských komunikací Aleš Keller. 

Kontrolu parkování mají na starosti dvě speciální monitorovací vozidla, která pořídily Brněnské komunikace. Svou trasu už znají a v ulicích je možné je spatřit od dnešního rána. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít