Začal nový školní rok. V Brně pro 27 tisíc dívek a chlapců

  • 04. září 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Nový školní rok začal dnes pro 27 tisíc dívek a chlapců brněnských základních škol. Do prvních tříd nastupuje 4 000 dětí.

Prvňáčci nejen v Brně, ale i v části Jihomoravského kraje a také pedagogové dostali jako jeden z dárků vstupenky do Hvězdárny a planetária Brno a do Brněnského zábavního vědeckého parku VIDA.

Prázdniny byly i tradičně obdobím, kdy se uskutečnila řada oprav a úprav budov základních škol. Celkově letos město a městské části investují do zlepšení škol a školských zařízení 217 milionů korun, což je nejvíc za poslední roky.

Ve školách specialisté opravovali kotelny, zdravotně technickou instalaci a prováděli další úpravy. Výměna rozvodů teplé a studené vody a s tím související stavební rekonstrukce byly na pořadu například v ZŠ a MŠ na Jihomoravském náměstí. V Základní škole Novoměstská opravovali kotelnu. Rekonstruovali školní kuchyni na ulici Jana Babáka. V ZŠ Měšťanská byly na pořadu rekonstrukce elektrických rozvodů v části objektu a vzduchotechniky ve školní kuchyni. Škola v Jasanové má nový vestibul.
Akcí podstatně přesahující prázdniny je stavba nové tělocvičny v ZŠ Sirotkova za 58 milionů korun.

Přesné počty chlapců a dívek v brněnských základních školách budou známé během září. Brno a městské části jsou zřizovatelem 66 základních škol, které mají kapacitu 35 000 míst.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít