Zábrdovická je uzavřena. Řidiči vyjeli po objížďkách, cestující náhradní dopravou

  • 22. října 2018
  • 1 minuta čtení
(rek) - O víkendu začala uzavírka Zábrdovické ulice, od dnešního rána jezdí jinudy i náhradní spoje Dopravního podniku města Brna. Ten má na vybraných místech 25 informátorů. Policejní hlídky a městští strážníci na vybraných místech sledovali dopravu a podle situace ji řídili, případně informovali o objízdných trasách. Kromě ranní špičky byla situace dobrá, plynulý byl provoz i v obou směrech na Cejlu.

Kompletní rekonstrukce ulice potrvá 15 měsíců. Za tu dobu stihnou stavaři opravit kanalizaci, vodovod, sdělovací kabely, silnici i tramvajové těleso. Cestující MHD se mohou těšit na dvě nové tramvajové zastávky. Zároveň s touto stavbou budou Teplárny Brno, a. s. provádět rekonstrukci stávajícího parovodu na horkovod. Součástí stavby je i rekonstrukce Zábrdovického mostu, který byl postaven ve 40. letech minulého století. Nyní je v havarijním stavu a jeho oprava je proto nezbytná. 

Aktuální informace o stavbě včetně aktualit o dopravních omezeních najdete na www.kopemezabrno.cz. Informace o výlukovém vedení MHD jsou zveřejněny na webu www.dpmb.cz.  

Nenechte si ujít