Přeskočit na obsah

Za týden začne platit regulace vjezdů do vnitrobloků v pěti nových ulicích

12. září 2022 2 minuty čtení Anna Dudková

Od 19. září se mezi regulované vnitrobloky připojí ty, které se nacházejí v ulicích Klatovská, Skácelova, Tererova, Bakalovo nábřeží a Trýbova. Řidiči za vyřízení oprávnění zaplatí manipulační poplatek ve výši 200 korun za každé auto. Město tak chce pomoct rezidentům, kterým často parkování ve vlastním vnitrobloku komplikují řidiči, již tu umístili vůz ve snaze vyhnout se návštěvnickým poplatkům v oblastech placeného stání.

Regulovány budou od pondělí 19. září vnitrobloky v Klatovské, Skácelově, Tererově, Trýbově a na Bakalově nábřeží. Co to znamená pro řidiče? Budou si muset vyřídit oprávnění k vjezdu na rok nebo na konkrétní období, třeba na dobu stěhování nebo zásobování. Samotné oprávnění je bezplatné, řidiči ale musejí uhradit manipulační poplatek 200 korun za každé auto. Zásobování má vjezd a stání umožněno vždy v době od 6 do 12 hodin, v jiné časy je zakázané.

Ve vnitroblocích nebudou vyznačena parkovací stání modrou čárou, kterou lidé znají z rezidentního parkování, protože oprávnění je pouze vjezdové. Na dodržování pravidel budou dohlížet strážníci. Držitelé oprávnění k vjezdu se musejí řídit platnými předpisy a pravidly. Neměli by tedy například parkovat na trávníku nebo chodníku.

Vyřízení vjezdového oprávnění je dobrovolné. Pokud někdo do vnitrobloku nepotřebuje vjíždět, nemusí si ho vyřizovat. Ti ostatní mohou využít své osobní stránky uživatele nebo zajít na pracoviště na Zvonařce 5. Veškeré informace jsou dostupné na webu http://www.parkovanivbrne.cz/.

Město k regulaci přistoupilo po četných žádostech obyvatel lokalit, kde jsou zavedeny oblasti placeného stání. Ve vnitroblocích není zavedení rezidentního parkování možné, jelikož zpravidla nejde o místní komunikace nebo zde lze místa jen velmi problematicky zlegalizovat. Vnitrobloky tak začali mnohdy využívat řidiči, kteří zde nebydlí, aby se vyhnuli platbě za rezidentní parkování. Naopak ti, kteří tady bydlí, pak měli zhoršenou možnost ve vnitrobloku zaparkovat a potýkali se s potížemi při stěhování, zásobování nebo potřebě rychlého naložení či vyložení věcí.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.