Přeskočit na obsah

Za Lužánkami vznikne tréninkové centrum mládeže

16. června 2021
Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, tak se jmenuje jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás. Městská rada doporučuje zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření na jeho realizaci.

S myšlenkou přihlásit projekt do participativního rozpočtu přišel v roce 2020 brněnský patriot Petr Švancara. Záměrem navrhovatele bylo vybudování čtyř nových hřišť, která by využívali nejen mladí fotbalisté z různých brněnských klubů, ale i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Brňany tento nápad zaujal a svým hlasováním ho dostali na 2. místo.

V areálu bývalého stadionu za Lužánkami se tak začne s výstavbou nové travnaté plochy, a to o výměře 7 500 m?. Realizace projektu však musí počítat s daným finančním limitem dle zásad rozpočtu Dáme na vás, jenž činí 3 mil. Kč.

„Lokalita za Lužánkami má své místo v srdci všech brněnských sportovních fanoušků. Jsem proto rád, že se věci, které se jí týkají, daly do pohybu – ať již soudní spor o určení vlastnictví komunikací, který může otevřít další možnosti využití lokality, či třeba toto tréninkové centrum, kde může vyrůst celá řada budoucích brněnských sportovních legend,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

S realizací projektu by se tak mohl sen o vzniku jednoho z největších tréninkových center mládeže v brněnském regionu přiblížit realitě.

„Naše město se všemožně snaží podporovat mládežnický sport. Považujeme za velmi důležité, aby děti měly dostatek možností k trávení volného času pohybem. Proto mě velmi těší, že za Lužánkami vznikne nové tréninkové centrum mládeže. Společnost STAREZ-SPORT obstará projektovou dokumentaci, zařídí realizaci projektu a bude centrum také provozovat. Kromě rekonstrukce trávníků, která je součástí projektu Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, město ještě na místě vytvoří zázemí pro sportovce v hodnotě 7 milionů Kč,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

„Participativní rozpočet je nástroj, který stále více ovlivňuje dění v Brně. Nápady, které se v něm objevují, pomáhají oživit naše město. Mezi ně patří i projekt Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, jenž otevře mládeži nové možnosti ke sportování,“ dodal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Areál by kromě sportu mohl sloužit také různým kulturním akcím, festivalům či koncertům. Více informací o projektu najdete na https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1446#diary.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.