Přeskočit na obsah

Za Lužánkami vznikne tréninkové centrum mládeže

16. června 2021
Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, tak se jmenuje jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás. Městská rada doporučuje zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření na jeho realizaci.

S myšlenkou přihlásit projekt do participativního rozpočtu přišel v roce 2020 brněnský patriot Petr Švancara. Záměrem navrhovatele bylo vybudování čtyř nových hřišť, která by využívali nejen mladí fotbalisté z různých brněnských klubů, ale i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Brňany tento nápad zaujal a svým hlasováním ho dostali na 2. místo.

V areálu bývalého stadionu za Lužánkami se tak začne s výstavbou nové travnaté plochy, a to o výměře 7 500 m?. Realizace projektu však musí počítat s daným finančním limitem dle zásad rozpočtu Dáme na vás, jenž činí 3 mil. Kč.

„Lokalita za Lužánkami má své místo v srdci všech brněnských sportovních fanoušků. Jsem proto rád, že se věci, které se jí týkají, daly do pohybu – ať již soudní spor o určení vlastnictví komunikací, který může otevřít další možnosti využití lokality, či třeba toto tréninkové centrum, kde může vyrůst celá řada budoucích brněnských sportovních legend,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

S realizací projektu by se tak mohl sen o vzniku jednoho z největších tréninkových center mládeže v brněnském regionu přiblížit realitě.

„Naše město se všemožně snaží podporovat mládežnický sport. Považujeme za velmi důležité, aby děti měly dostatek možností k trávení volného času pohybem. Proto mě velmi těší, že za Lužánkami vznikne nové tréninkové centrum mládeže. Společnost STAREZ-SPORT obstará projektovou dokumentaci, zařídí realizaci projektu a bude centrum také provozovat. Kromě rekonstrukce trávníků, která je součástí projektu Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, město ještě na místě vytvoří zázemí pro sportovce v hodnotě 7 milionů Kč,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

„Participativní rozpočet je nástroj, který stále více ovlivňuje dění v Brně. Nápady, které se v něm objevují, pomáhají oživit naše město. Mezi ně patří i projekt Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, jenž otevře mládeži nové možnosti ke sportování,“ dodal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Areál by kromě sportu mohl sloužit také různým kulturním akcím, festivalům či koncertům. Více informací o projektu najdete na https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1446#diary.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.