Přeskočit na obsah

Za Lužánkami vznikne tréninkové centrum mládeže

16. června 2021

Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, tak se jmenuje jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu Dáme na vás. Městská rada doporučuje zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření na jeho realizaci.

S myšlenkou přihlásit projekt do participativního rozpočtu přišel v roce 2020 brněnský patriot Petr Švancara. Záměrem navrhovatele bylo vybudování čtyř nových hřišť, která by využívali nejen mladí fotbalisté z různých brněnských klubů, ale i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Brňany tento nápad zaujal a svým hlasováním ho dostali na 2. místo.

V areálu bývalého stadionu za Lužánkami se tak začne s výstavbou nové travnaté plochy, a to o výměře 7 500 m?. Realizace projektu však musí počítat s daným finančním limitem dle zásad rozpočtu Dáme na vás, jenž činí 3 mil. Kč.

„Lokalita za Lužánkami má své místo v srdci všech brněnských sportovních fanoušků. Jsem proto rád, že se věci, které se jí týkají, daly do pohybu – ať již soudní spor o určení vlastnictví komunikací, který může otevřít další možnosti využití lokality, či třeba toto tréninkové centrum, kde může vyrůst celá řada budoucích brněnských sportovních legend,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

S realizací projektu by se tak mohl sen o vzniku jednoho z největších tréninkových center mládeže v brněnském regionu přiblížit realitě.

„Naše město se všemožně snaží podporovat mládežnický sport. Považujeme za velmi důležité, aby děti měly dostatek možností k trávení volného času pohybem. Proto mě velmi těší, že za Lužánkami vznikne nové tréninkové centrum mládeže. Společnost STAREZ-SPORT obstará projektovou dokumentaci, zařídí realizaci projektu a bude centrum také provozovat. Kromě rekonstrukce trávníků, která je součástí projektu Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, město ještě na místě vytvoří zázemí pro sportovce v hodnotě 7 milionů Kč,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

„Participativní rozpočet je nástroj, který stále více ovlivňuje dění v Brně. Nápady, které se v něm objevují, pomáhají oživit naše město. Mezi ně patří i projekt Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, jenž otevře mládeži nové možnosti ke sportování,“ dodal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Areál by kromě sportu mohl sloužit také různým kulturním akcím, festivalům či koncertům. Více informací o projektu najdete na https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1446#diary.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.