Přeskočit na obsah

Z dvanácti bytů dvacet. Město dokončilo rekonstrukci bytového domu na Mostecké 12

18. června 2020
Zatímco ještě před rokem procházeli lidé na Mostecké kolem zchátralého domu s vytlučenými okny, dnes se jeho fasáda skví novotou. Výsledkem kompletní rekonstrukce včetně nástavby a přístavby je dvacet bytů, sanace suterénu, v němž vznikly prostory pro sklepní kóje a kotelna, vybudování výtahu nebo třeba zelených střech.

V původně třípodlažním novorenesančním činžovním domě z konce 19. století se nacházelo 12 menších bytových jednotek, dokonce ještě se společnými WC na chodbě. Při rekonstrukci uliční části bylo jedno patro přistavěno a ve dvorním traktu vznikla dvoupodlažní budova s dalšími čtyřmi byty. Celkem tak je na Mostecké nyní dvacet bytů o velikosti 1+kk až 3+kk.

„Deset bytů město nabídne jako startovací mladým rodinám či párům. Dva bezbariérové byty budou připraveny pro nájemníky se zdravotním postižením nebo sníženou pohyblivostí, dispozičně jsou vhodné například pro rodinu, v níž je vozíčkář,“ popsal náměstek Jiří Oliva. Zbývajících osm bytů bude sloužit jako sociální. Na ně město získalo dotaci z IROP ve výši zhruba 7 milionů korun.

Náklady na celý projekt (včetně související dokumentace, technického dozoru apod.) přesáhly 53 milionů korun s DPH.

Stavba začala v březnu 2019 a dokončena byla letos v únoru. Vydání kolaudačního souhlasu zpomalila pandemie covid-19. „Nyní už jsou byty zkolaudovány, takže začneme bezprostředně s jejich obsazováním. V nejbližších dnech bude na bytovém odboru spuštěno přijímání žádostí o pronájem startovacích bytů. Nájemné bude cca 62 Kč za metr čtvereční. Smlouva bude uzavírána na dobu určitou, a to na tři roky, s možností prodloužení nově až o dva další roky,“ uzavřel Jiří Oliva.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Foto ze slavnostního otevření, foto: Zdeněk Kolařík, MMB

Stav před a po, foto: MMB.

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.