Wellness na Kraví hoře se otevře koncem října

  • 14. října 2022
  • 2 minuty čtení
  • Roman Burián

Rekonstrukce a dostavba moderního wellness provozu v areálu koupaliště a krytého bazénu na Kraví hoře je hotová, postupně se dovybavuje interiér objektu a probíhají provozní zkoušky. Pro veřejnost bude otevřeno od 31. října. 117,5 milionu korun na stavbu wellness centra poskytlo město. Městská část Brno-střed zajistila kompletní projektovou dokumentaci a autorský dozor, hradí také dodávku a montáž vnitřního vybavení a pořídila nový přístupový systém a truhlářské výrobky do šaten. To vše za 8,5 milionu korun. Vstupné bude zveřejněno na webu kravihora-brno.cz.

Fota: Marie Schmerková

Wellness centrum nahradilo původní přízemní budovu ze 70. let minulého století mezi účelovou komunikací nad koupalištěm a venkovním bazénem. Vstup do wellness bude přes hlavní vchod do areálu. Prostory jsou členěny na společenskou, klidovou, vodní a saunovou část, naplánováno je také oddělené místo pro masáže. Architektonické řešení připravila architektonická kancelář DRNH a centrum za 21 měsíců postavila firma Komfort.

 

V přízemí je recepce s občerstvením, salonek s krbem, odpočívárny, vířivka a Kneippův chodník. V saunovém světě jsou čtyři sauny, parní lázeň, ochlazovací bazén a ochlazovací a klasické sprchy. V interiéru se uplatňuje dřevo, na obklady stěn jsou použity skleněné mozaiky, na podlahách převažuje opalovaná žula, pohledově se také uplatňují kouřové skleněné stěny saun. Jejich vnitřní obložení je provedeno z pěti druhů dřevin, dvě sauny jsou rozděleny prosvětlenou stěnou ze solných cihel.
Část dlouhodobě nevyužívaných původních ploch slunečních střešních teras se proměnila na venkovní relaxační plochu s lehátky, dvěma panoramatickými saunami, dvěma ochlazovacími bazénky a venkovní vířivkou s výhledem na město. Zbylá plocha střechy je doplněna o vegetační vrstvu osazenou lučním trávníkem, který zadržuje srážkovou vodu.

 

Srdcem provozu nového objektu je relativně malá strojovna, odkud se ovládá většina technologií. Energetickým zdrojem wellness centra je krytý bazén, s nímž je technicky propojeno.


 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít