Přeskočit na obsah

Waldorfská škola rozšíří počet výukových prvků. Město hledá dodavatele

23. února 2022

Žáci Waldorfské školy Brno se mohou těšit na zatravněné atrium se třinácti výukovými prvky. Koncem loňského roku započaly stavební úpravy atria, kde bude usazeno devět již vybraných výukových prvků. Město nyní hledá dodavatele zbylých čtyř.

„Zatravněné atrium Waldorfské školy Brno na Plovdivské ulici má sloužit k venkovní výuce. Proto bylo rozhodnuto, že se prostor mezi budovami upraví a osadí výukovými prvky, které budou žákům demonstrovat fungování zejména fyzikálních a přírodních jevů. Devět prvků je již vybráno. Nyní hledáme dodavatele kukátkového dalekohledu, zvukového sloupu, větrníku a vodního hranolu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

„Práce započaly koncem loňského roku. Zahrnují stavební úpravy, osázení rostlinami a dodání a usazení výukových prvků. Doba realizace by měla být osm měsíců. Předpokládáme, že na celý projekt získáme dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 13 093 204 korun,“ doplnil radní pro oblast investic David Grund.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.