Přeskočit na obsah

Waldorfská škola rozšíří počet výukových prvků. Město hledá dodavatele

23. února 2022

Žáci Waldorfské školy Brno se mohou těšit na zatravněné atrium se třinácti výukovými prvky. Koncem loňského roku započaly stavební úpravy atria, kde bude usazeno devět již vybraných výukových prvků. Město nyní hledá dodavatele zbylých čtyř.

„Zatravněné atrium Waldorfské školy Brno na Plovdivské ulici má sloužit k venkovní výuce. Proto bylo rozhodnuto, že se prostor mezi budovami upraví a osadí výukovými prvky, které budou žákům demonstrovat fungování zejména fyzikálních a přírodních jevů. Devět prvků je již vybráno. Nyní hledáme dodavatele kukátkového dalekohledu, zvukového sloupu, větrníku a vodního hranolu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

„Práce započaly koncem loňského roku. Zahrnují stavební úpravy, osázení rostlinami a dodání a usazení výukových prvků. Doba realizace by měla být osm měsíců. Předpokládáme, že na celý projekt získáme dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 13 093 204 korun,“ doplnil radní pro oblast investic David Grund.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.