Přeskočit na obsah

Waldorfská škola rozšíří počet výukových prvků. Město hledá dodavatele

23. února 2022
Žáci Waldorfské školy Brno se mohou těšit na zatravněné atrium se třinácti výukovými prvky. Koncem loňského roku započaly stavební úpravy atria, kde bude usazeno devět již vybraných výukových prvků. Město nyní hledá dodavatele zbylých čtyř.

„Zatravněné atrium Waldorfské školy Brno na Plovdivské ulici má sloužit k venkovní výuce. Proto bylo rozhodnuto, že se prostor mezi budovami upraví a osadí výukovými prvky, které budou žákům demonstrovat fungování zejména fyzikálních a přírodních jevů. Devět prvků je již vybráno. Nyní hledáme dodavatele kukátkového dalekohledu, zvukového sloupu, větrníku a vodního hranolu,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

„Práce započaly koncem loňského roku. Zahrnují stavební úpravy, osázení rostlinami a dodání a usazení výukových prvků. Doba realizace by měla být osm měsíců. Předpokládáme, že na celý projekt získáme dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 13 093 204 korun,“ doplnil radní pro oblast investic David Grund.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.