Přeskočit na obsah

Vznikne nové magistrátní Oddělení vývoje

26. května 2021
Magistrát učinil další krok, jak být v oblasti informačních technologií co nejvíce samostatný a nespoléhat na externí dodavatele. Radní dnes schválili rozdělení současného Oddělení správy Informačního systému na dvě. Nově tak vznikne Oddělení vývoje.

„Již několik let pracuje na vývoji unikátní aplikace eMMB, díky které jsme zdigitalizovali jednání volených orgánů města, pouze jeden zaměstnanec OMI, který ovšem spravuje i další významné agendy jako například účetní systém a pracuje i na vývoji dalších, podružných projektů. Schválili jsme proto organizační změnu, která tento nevyhovující stav řeší, a to vytvořením nového Oddělení vývoje aplikací. Do něj budou převedena 4 stávající funkční místa z Oddělení správy Informačního systému a dále budou zřízena dvě nová funkční místa – vedoucí oddělení a administrátor,“ vysvětlil brněnský náměstek Tomáš Koláčný.

Funkční místa budou zřízena z vlastních zdrojů Magistrátu města Brna, a to zrušením jednoho místa na Odboru městské informatiky a druhého funkčního místa vedoucího oddělení Sekretariátu tajemníka.

„Nově vzniklé oddělení bude zajišťovat kromě vývoje eMMB také vývoj dalších aplikací. V rámci magistrátu vznikly například aplikace, kde si lidé mohou podat a sledovat žádosti o dotace poskytované Odborem kultury MMB, aplikace shrnující veřejné zakázky zadané statutárním městem Brnem plus mnoho dalších, i webových prezentací z aplikací. Oddělení tak bude spolupracovat na rozvoji miniwebů a výhledově bude mít po technické stránce v gesci novou webovou platformu města Brna. Ve správě bude mít rovněž informační systém GINIS,“ uvedl zastupitel pro oblast informačních technologií Ondřej Kotas.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.