Přeskočit na obsah

Vznikne nové magistrátní Oddělení vývoje

26. května 2021

Magistrát učinil další krok, jak být v oblasti informačních technologií co nejvíce samostatný a nespoléhat na externí dodavatele. Radní dnes schválili rozdělení současného Oddělení správy Informačního systému na dvě. Nově tak vznikne Oddělení vývoje.

„Již několik let pracuje na vývoji unikátní aplikace eMMB, díky které jsme zdigitalizovali jednání volených orgánů města, pouze jeden zaměstnanec OMI, který ovšem spravuje i další významné agendy jako například účetní systém a pracuje i na vývoji dalších, podružných projektů. Schválili jsme proto organizační změnu, která tento nevyhovující stav řeší, a to vytvořením nového Oddělení vývoje aplikací. Do něj budou převedena 4 stávající funkční místa z Oddělení správy Informačního systému a dále budou zřízena dvě nová funkční místa – vedoucí oddělení a administrátor,“ vysvětlil brněnský náměstek Tomáš Koláčný.

Funkční místa budou zřízena z vlastních zdrojů Magistrátu města Brna, a to zrušením jednoho místa na Odboru městské informatiky a druhého funkčního místa vedoucího oddělení Sekretariátu tajemníka.

„Nově vzniklé oddělení bude zajišťovat kromě vývoje eMMB také vývoj dalších aplikací. V rámci magistrátu vznikly například aplikace, kde si lidé mohou podat a sledovat žádosti o dotace poskytované Odborem kultury MMB, aplikace shrnující veřejné zakázky zadané statutárním městem Brnem plus mnoho dalších, i webových prezentací z aplikací. Oddělení tak bude spolupracovat na rozvoji miniwebů a výhledově bude mít po technické stránce v gesci novou webovou platformu města Brna. Ve správě bude mít rovněž informační systém GINIS,“ uvedl zastupitel pro oblast informačních technologií Ondřej Kotas.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.