Přeskočit na obsah

Vznikla nová USE-IT mapa Brna

30. října 2018 2 minuty čtení
(gak) - Návštěvníci brněnských turistických informačních center si od včerejška mohou vyzvednout nové vydání mapového průvodce USE-IT. Tyto mapy jsou zacíleny na mladé nejen zahraniční návštěvníky. Těm mají ukázat město očima místních lidí, kteří se na vzniku průvodce podílejí.

Netradiční průvodce USE-IT se nezaměřuje na klasické turistické cíle, ale ukazuje vhled do místní kultury, dává tipy na oblíbené podniky a snaží se cestovatelům ukázat autentickou podobu města. 

Aktuální, už páté vydání průvodce, graficky zpracoval Vojtěch Kollert. Mapa letos vyšla ke 100. výročí založení Československa, na což odkazuje i jeho grafické ztvárnění. Autor v něm pracuje pouze se třemi barvami - červenou, modrou a bílou. Výročí a první republice je v mapě věnován speciální odstavec. 

"Kromě toho je letošní grafický design mapy specifický také tím, že v ní nejsou použity žádné ilustrace, ale pracuje se pouze s typografií," uvedla za projekt USE-IT Mariana Boudová. 

Zájemci se v mapě mohou inspirovat sekcí popisující Brno a zvyklosti místních (Act like a local), podniky a místa rozdělené do kategorií (sightseeing, bar and club, café, food, chillout, shopping), speciálními boxy doporučujícími nejlepší pivnice a vinárny včetně praktických informací např. o placení kartou či dopravě ve městě.

Mapa opět obsahuje také 2 trasy procházek. První nazvaná Brno VIP's and statues vede centrem města a zaměřuje se na sochy. Druhá, pojmenovaná BRNOX, vede "brněnnským Bronxem" po stopách stejnojmenné knihy Kateřina Šedé.

USE-IT mapa Brna je psána v angličtině a je dostupná zdarma nejenom v informačních centrech, ale také například v brněnských hostelech, univerzitách, knihovnách i například firmách zaměstnávající cizince. Dostupná je také online na https://use-it.travel/home.

USE-IT je projekt evropského významu s dlouholetou tradicí. Vznikem lokálního vydání se Brno připojilo k více než 35 evropským městům, kde mapoví průvodci USE-IT v současnosti existují.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.