Vznikla nová USE-IT mapa Brna

  • 30. října 2018
  • 2 minuty čtení
(gak) - Návštěvníci brněnských turistických informačních center si od včerejška mohou vyzvednout nové vydání mapového průvodce USE-IT. Tyto mapy jsou zacíleny na mladé nejen zahraniční návštěvníky. Těm mají ukázat město očima místních lidí, kteří se na vzniku průvodce podílejí.

Netradiční průvodce USE-IT se nezaměřuje na klasické turistické cíle, ale ukazuje vhled do místní kultury, dává tipy na oblíbené podniky a snaží se cestovatelům ukázat autentickou podobu města. 

Aktuální, už páté vydání průvodce, graficky zpracoval Vojtěch Kollert. Mapa letos vyšla ke 100. výročí založení Československa, na což odkazuje i jeho grafické ztvárnění. Autor v něm pracuje pouze se třemi barvami - červenou, modrou a bílou. Výročí a první republice je v mapě věnován speciální odstavec. 

"Kromě toho je letošní grafický design mapy specifický také tím, že v ní nejsou použity žádné ilustrace, ale pracuje se pouze s typografií," uvedla za projekt USE-IT Mariana Boudová. 

Zájemci se v mapě mohou inspirovat sekcí popisující Brno a zvyklosti místních (Act like a local), podniky a místa rozdělené do kategorií (sightseeing, bar and club, café, food, chillout, shopping), speciálními boxy doporučujícími nejlepší pivnice a vinárny včetně praktických informací např. o placení kartou či dopravě ve městě.

Mapa opět obsahuje také 2 trasy procházek. První nazvaná Brno VIP's and statues vede centrem města a zaměřuje se na sochy. Druhá, pojmenovaná BRNOX, vede "brněnnským Bronxem" po stopách stejnojmenné knihy Kateřina Šedé.

USE-IT mapa Brna je psána v angličtině a je dostupná zdarma nejenom v informačních centrech, ale také například v brněnských hostelech, univerzitách, knihovnách i například firmách zaměstnávající cizince. Dostupná je také online na https://use-it.travel/home.

USE-IT je projekt evropského významu s dlouholetou tradicí. Vznikem lokálního vydání se Brno připojilo k více než 35 evropským městům, kde mapoví průvodci USE-IT v současnosti existují.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít