Vznik Československa si připomněli také v Berlíně

  • 25. října 2018
  • 1 minuta čtení
(java) - Velvyslanectví České republiky v Německu, které sídlí v Berlíně, tradičně pořádá oslavy státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu. V letošním roce byla ústřední událostí oslav recepce ke 100. výročí.

Zúčastnili se jí představitelé politického a veřejného života v Berlíně, významní němečtí podnikatelé, diplomatický sbor i členové místní krajanské komunity a také primátor města Brna Petr Vokřál.

"Posledních sto let od vzniku Československa neproběhlo jednoduše. Prvních dvacet let přišla euforie, kterou na dalších padesát let vystřídala totalita. Až v roce 1989 k nám zase přišla demokracie," uvedl ke 100. výročí vzniku Československa na velvyslanectví ČR v Berlíně primátor města Brna Petr Vokřál.

Město Brno se podílelo také na přípravách samotné akce. Slavnostní raut chystali žáci a pedagogové brněnské Střední školy potravinářské, obchodu a služeb Charbulova. V rámci kulturního programu pak vystoupil folklorní soubor Jánošíček.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít