Přeskočit na obsah

Vzdělávání pedagogů z brněnských mateřských a základních škol pokračuje

13. ledna 2021

Brněnský magistrát zajišťuje další vzdělávání pro pedagogické pracovníky ze škol, které zřizuje město nebo městské části. V následujícím období se budou moci zájemci z řad pedagogů mateřských a základních škol hlásit do tří tematických kurzů. Vzdělávání zabezpečí akreditovaný spolek Centrum kognitivní edukace Cogito.

„Na osobnostním a profesním růstu učitelek a učitelů nám velmi záleží. Z tohoto důvodu město Brno zabezpečuje pro své školy vzdělávací kurzy, o které je velký zájem. Na dnešní schůzi vybrali radní organizaci, která do konce října roku 2022 proškolí celkem 181 pedagogů,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Centrum kognitivní edukace Cogito uspořádá celkem tři kurzy, které se zaměří na sebezkušenostní výcvik v metodě FIE (Feuersteinova metoda instrumentálního obohacování) a na metody zprostředkovaného učení a jejich efektivního využívání při práci s dětmi a žáky. Cílem vzdělávání je začlenění co nejvyššího počtu dětí do předškolního vzdělávání a zvýšení proinkluzivnosti mateřských a základních škol. Výhodou je, že se kurzy budou konat v menších skupinách. Účastníci získají praktické znalosti a dovednosti v metodách, které podporují rozvoj kognitivních a sociálních kompetencí dětí a žáků.

„Vybraná společnost kurzy zprostředkuje za cenu 1 183 500 korun. V následujících dnech oslovíme mateřské a základní školy, které zřizuje město a městské části, s nabídkou vzdělávacích kurzů. Věřím, že o ně bude stejně velký zájem jako v minulých letech,“ dodal Jaroslav Suchý.

Více se o Feuersteinově metodě instrumentálního obohacování dozvíte například zde.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.