Přeskočit na obsah

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

07. prosince 2022

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.

EULiST (European Universities Linking Society and Technology) podporuje rozvoj inovativních studijních programů, které připravují studenty na výzvy budoucnosti a spojují technologický a společenský vývoj. Součástí projektu bude také propojení s dalšími výzkumnými pracovníky a aktéry vědecké obce. Když se zapojilo do EULiST, stalo se Vysoké učení technické v Brně součástí sítě tzv. Evropských univerzit. Těch je v tuto chvíli deset a tvoří evropskou síť, která se zaměřuje na inovaci a budoucnost vysokoškolského vzdělávání a sdílení metod, zkušeností a postupů. Partneři pochází ze všech koutů Evropy – např. ze Španělska, Švédska, Rakouska, Itálie a dalších –, aby byla zajištěna geografická diverzita.

„V Brně dlouhodobě podporujeme inovace ve výzkumu a vývoji a také talentované odborníky. Vstup Vysokého učení technického do této prestižní sítě univerzit posiluje nejen status školy, ale také ukazuje, že Brno má co nabídnout v rozvíjejícím se prostoru inovací. Proto jsme také ani chvíli neváhali připojit se do široké platformy podporovatelů projektu EULiST a sledovat jeho průběh i výsledky,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Koordinátorem EULiST je Leibniz University Hannover a projekt, během kterého by mohla VUT v Brně získat až 1,5 mil. eur, potrvá do roku 2027. Následně se bude rozvíjet spolupráce v rámci Evropských univerzit.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.