Vytvořte si mezi bytovkami přírodní oázu. Pomůžou vám brněnské ekodotace - Tiskový servis

Vytvořte si mezi bytovkami přírodní oázu. Pomůžou vám brněnské ekodotace

Pokud se chystáte přeměnit střechu domu nebo společné prostory mezi bytovkami na přírodní oázu, jsou tu pro vás brněnské ekodotace. Pokud máte obavy z toho, jak vlastně fungují a co je všechno potřeba, neváhejte a přijďte 13. května na seminář.

Zelená střecha Bohunice. foto: MMB

Zelená střecha Bohunice. foto: MMB

Ten se bude týkat dvou dotačních titulů: Zeleň střechám a Vnitroblok. Konat se bude v pondělí 13. května. Vybrat si můžete ze tří časů: 16:00–16:30; 16:30–17:00; 17:00–17:30. Hned v úvodu získáte informace o daných programech. Následně se seznámíte s potřebnými podklady pro dotaci a systémem Grantys. Na konci každého z bloků bude čas na dotazy a připomínky. Akce se koná na Kounicově 67 v zasedací místnosti Odboru životního prostředí v 5. patře. Zájemce prosíme o registraci.

Brněnské ekodotace Zeleň střechám! a Vnitroblok! fungují už od roku 2018 a 2019 a během této doby díky nim vzniklo mnoho projektů. Konkrétně se u střech jedná o více než 307 nových zelených čepic na domech a u vnitrobloku o více než 56 okrášlených prostor mezi domy, kde je radost trávit čas.

Další články z rubriky