Přeskočit na obsah

Výtěžek brněnské Sbírky potravin byl rekordní, lidé byli vstřícní a štědří

16. listopadu 2022

Do letošní podzimní potravinové sbírky se již tradičně zapojili i dobrovolníci z Odboru sociální péče Magistrátu města Brna. Na pomoc potřebným se jim v sobotu 12. listopadu 2022 v hypermarketu Tesco v Králově Poli podařilo vybrat rekordní množství potravin a drogistického zboží.

„Výtěžek nás velmi mile překvapil. Vybralo se 1 637 kilogramů potravin a 256 kilo drogerie, což je rekordní výsledek. Jde o téměř trojnásobek oproti loňskému podzimu a o více než dvojnásobek jarní potravinové sbírky,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „I v této pro všechny složité době se našlo velké množství nakupujících, kteří byli velmi vstřícní a ochotně plnili sbírkové nákupní košíky. O tom, že žijeme v solidárním městě, jsem se sama mohla v sobotu přesvědčit, když jsem přišla kolegy podpořit a samozřejmě také do sbírky stejně jako manažer hypermarketu Tomáš Křelina přispět.“

Srovnání výtěžku Sbírky potravin

Podzim 2022 (12. 11. 2022 – TESCO, Královo Pole)

·         potraviny: 1 637 kg

·         drogerie: 256 kg

 

Jaro 2022 (23. 4. 2022 – KAUFLAND, Řípská)

·         potraviny: 758,5 kg

·         drogerie: 46,2 kg

 

Podzim 2021 (20. 11. 2021 – OC FUTURUM, Vídeňská)

·         potraviny: 572 kg

·         drogerie: 80 kg

 

Přibližně 20 % vybraných potravin bude odevzdáno v rámci vzájemné podpory do brněnského centrálního skladu Potravinové banky k dalšímu přerozdělení, ostatní věci využije Odbor sociální péče MMB, jehož sociální pracovníci adresně vydávají potraviny a drogistické zboží lidem v nouzi.

Potravinová sbírka funguje také online. V partnerských e-shopech je možné nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které pak poputují do regionálních potravinových bank, až do 22. listopadu. Více informací je k dispozici na webu www.sbirkapotravin.cz.

 

 

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.