Výstaviště v plné polní. Vyrazte na Majáles, Anime fest či poprvé na StarFest - Tiskový servis

Výstaviště v plné polní. Vyrazte na Majáles, Anime fest či poprvé na StarFest

  • 05. května 2023
  • 3 minuty čtení
  • TIS

Areál brněnského výstaviště o víkendu zažije hned tři velké akce. Užijete si Majáles plný hudby a studentského veselí, na StarFestu se setkáte s oblíbenými online tvůrci a milovníci japonské kultury nevynechají Anime fest. Koncert pro dobrou věc se odehraje v Červené kostele a velký kočičí mač v hotelu Avanti.

Majáles na výstavišti, foto: M. Schmerková

Majáles na výstavišti, foto: M. Schmerková

Nejen studentům je otevřen sobotní Majáles. Vše začne už v 10 hodin průvodem, který vyrazí z náměstí Svobody v 10 hodin směrem na výstaviště za doprovodu šesti alegorických vozů s hudebníky zaštiťujícími jednotlivé školy. Samotná akce vypukne v areálu výstaviště. Na čtyřech stagích vystoupí na 50 interpretů a také se tady uskuteční finále pohárových bitev středních a vysokých škol.

Brněnské výstaviště bude o víkendu naplněno až po okraj. Koná se tam také StarFest. Nový festival se věnuje tvůrcům především online scény. Setkáte se s oblíbenými podcastery, tiktokery, instagramery, gamery a mnoha dalšími. Tato akce se v Brně koná poprvé a její součástí je i Utubering a ten pošesté přináší to nejlepší z českého youtube.

Návštěvu Anime festu si můžete naplánovat od pátku do neděle. Koná se v pavilonu E opět na výstavišti. Těšit se můžete na záplavu kostýmů, japonské módy, ukázky bojových umění a také na přehlídku tvorby českých i zahraničních umělců. Jedna z hal bude vyhrazena hrám – kromě deskovek si vyzkoušíte počítačové hry a Pokémon zónu. Vrcholem jako každý rok budou cosplay soutěže, z nichž výherci postoupí do mezinárodního finále.

Spojit dobrou věc s kulturním zážitkem se rozhodly Spolek mediků LF MU a Lékařská fakulta MU, které v pátek v 19:00 pořádají Benefiční koncert pro Sbírku na památník dárcům těl. Uskuteční se v Červeném kostele a vychutnáte si skladby Jeana Sibelia a Ludwiga van Beethovena. Památník bude zbudován na Ústředním hřbitově. Více se dočtete na facebookové stránce koncertu.

Od muzea ke galerii se vydejte v městské hře Tour de Galleries. Bojová hra je určena nejen dětem od 10 let, ale také mládeži a hravým dospělým. Pro začátek budete potřebovat hrací karty, které si vyzvednete v jednom z objektů (jejich seznam najdete na webu), a hra může začít. V každé instituci splníte úkol a zároveň poznáte Brno a jeho galerie a muzea.

Milovníci zvířecích mazlíčků a zejména koček o víkendu zkrátka nemůžou zůstat doma. XIX. a XX. mezinárodní výstava koček v Brně se budou konat v průběhu soboty i neděle a kromě tvrdých soubojů o nejhezčí kočičku nabídnou také prodej chovatelských potřeb či služby profesionálního fotografa pro vaše kočky i celou rodinu. Akce se odehraje v prvním patře hotelu Avanti.

Kometě již sezona skončila, ale hokejový fanoušek má pořád dost zábavy. V Brně budou o víkendu pokračovat České hokejové hry 2023. Domácí reprezentace se na nich představí v sobotu i v neděli, v obou případech v 16:00, nejprve se Švédskem a poté se Švýcarskem. Pokud chcete spatřit v akci hvězdy světového hokeje včetně bývalého brněnského brankáře a nyní strážce svatyně Arizony Coyotes Karla Vejmelky, snipera Dominika Kubalíka z Detroitu či Filipa Chytila z Rangers, máte příležitost.

 

Jednou ze zastávek Tour de Galleries je i Dům umění. Foto: M. Schmerková


 

Další články z rubriky