Výstaviště slaví 95 let. Vyrazte prozkoumat brněnskou veletržní chloubu

  • 26. května 2023
  • 2 minuty čtení
  • Zdeňka Obalilová

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu jsou bezesporu oslavy 95 let brněnského výstaviště. Neváhejte s návštěvou, program je opravdu bohatý. Dále začíná také festival Provázek open, který potrvá až do června. K návštěvě zvou i dopravní hřiště v Komíně a Řečkovicích – chystá se zde speciální program pro děti.

Slavný pavilon A, pavilon Morava či kruhové zetko jsou synonymem brněnského veletržnictví už 95 let. Oslavy půlkulatého výročí otevřou výstaviště na celý víkend. Program si připravily nejen samotné veletrhy, ale také město Brno, jeho společnosti nebo kraj. Vrcholem bude koncert kapely Qeenie. Milovníci historie by neměli vynechat AutenTICké prohlídky tamních architektonických skvostů, připraveno je celkem pět tras. Přístupný bude Bauerův zámeček, Králíkovo divadlo a věž haly G. Dále nevynechejte food Festival chutí, hala V se stane centrem sportu, kde vyroste na 30 různých sportovišť s mnoha soutěžemi. Chybět nebude ani Lunalóna, Marsmeloun a Heliosféra z hvězdárny. Své schopnosti a techniku předvedou také policisté, záchranáři a armáda. Proběhne i výstava papírových modelů a mnoho dalšího.

Dopravní hřiště jak v Komíně, tak v Řečkovicích v sobotu nebude ležet ladem. Děti si zde můžou vyzkoušet bezpečnou jízdu a tematické a praktické ukázky provozu. Připraveno je hned několik disciplín. Kolo, koloběžka i helma budou na místě k zapůjčení.

Den dětí se oslavuje také v Králově Poli. Akce se uskuteční již tradičně na Slovanském náměstí. Čeká vás den plný zábavy. Chybět nebudou sportovní soutěže, dětské dílničky nebo balonková show. Děti se vyřádí také na skákacích hradech. Akce začíná ve dvě hodiny odpoledne.

Provázek open začíná už v pátek. Popáté si užijete spoustu kulturních akcí ve středu Brna pod taktovkou Divadla Husa na provázku. Program začíná tančírnou pod širým nebem, tentokrát na téma romské tance. Dále se můžete těšit na různorodá představení, autorská čtení, koncerty či kvíz.

Fotbaloví fanoušci, pozor! Zápas o všechno se koná na Srbské v neděli v 17:00. Aby Zbrojovka opustila šestnáctou příčku, která znamená přímý sestup, musí porazit Zlín za plný počet bodů, remíza tedy nestačí. Vstupné na utkání činí symbolických 10 Kč, určitě přijďte, protože před plným stadionem se hraje nejlépe a „Flinta“ dlouho nepotřebovala podporu jako nyní.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít