Přeskočit na obsah

Výstaviště hostí SPORT Life! Brno i kraj mají společnou expozici

09. listopadu 2017 1 minuta čtení
(ik) – SPORT Life! zaplní od zítřka do neděle brněnské výstaviště. Festival nabídne desítky sportovních a zábavných aktivit pro celou rodinu. V pavilonu G2 bude poprvé společná expozice Brna a Jihomoravského kraje.

V prodejní části představí mnoho značek vybavení pro sport a volný čas.

Na festivalu si například ve Family Hall návštěvníci zahrají basketbal, badminton, volejbal nebo stolní tenis. Sportovci si zacvičí také v kondiční zóně AC Fitness.

Veškeré informace naleznete na www.festivallife.cz.

„Město i kraj měly vždycky expozice zvlášť, i když se program v mnoha bodech setkával. Letos poprvé se Brno domluvilo s veletrhy, krajem i Starezem a udělaly jednotnou prezentaci,“ uvedl Štěpán Vrubl, vedoucí Střediska aktivit a sportu městské společnosti STAREZ-SPORT.

Vedle fotbalu, hokeje, florbalu nebo basketbalu se představí v této expozici taneční mistři republiky Jonáš Tománek a Lucie Růžičková. Ve spolupráci s nejvšestrannějším sportovním lezcem světa Adamem Ondrou pořadatelé připravili dětskou lezeckou stěnu.

Lákat další zájemce o sport budou mládež brněnských sportovních klubů. Na pořadu bude i autogramiáda brněnských sportovců.

Otevření společné expozice Brna a Jihomoravského kraje bude v pátek v 11 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.