Přeskočit na obsah

Výstavba seniorského bydlení a školky v Holáskách se blíží, město vyhlašuje výběrové řízení na projektanta

05. května 2021
Tento rok dokončení dokumentace pro stavební povolení, příští rok jeho získání a výběr zhotovitele stavby a v létě roku 2024 kolaudace. Taková je časová osa plánované výstavby v Holáskách, kde má v režii města vzniknout mateřská škola a domov s byty pro seniory. Obě stavby zpracuje na úrovni dokumentace pro stavební povolení projektant v rámci jednoho projektu. V lokalitě zároveň plánuje soukromý subjekt postavit rodinné bydlení.

O výstavbě v tomto místě se vážně uvažuje zhruba 15 let, díky nové studii z roku 2016, kterou zpracovali P.P. Architects, našlo město shodu s městskou částí Brno-Tuřany. S ní i se soukromým investorem, společností KOMFORT, město uzavřelo memoranda o spolupráci. Zvlášť bude firma KOMFORT pracovat na svém soukromém projektu rodinného bydlení.

„Město zde postaví 83 nových bytů tolik potřebného dostupného seniorského bydlení s možností pečovatelské služby. Cena výstavby se v tuto chvíli přepokládá ve výši 189 mil. korun bez DPH, ale doufám, že se ji podaří vysoutěžit podstatně levněji, jak se nám to nyní povedlo u novostavby na Bratislavské ulici. Dvoutřídní mateřská škola by měla stát necelých 26 milionů korun a zčásti by ji měly financovat dotace. Příští rok bychom chtěli mít stavební povolení a začít stavět, kolaudovat by se mělo v roce 2024,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.