Přeskočit na obsah

Výstavba seniorského bydlení a školky v Holáskách se blíží, město vyhlašuje výběrové řízení na projektanta

05. května 2021

Tento rok dokončení dokumentace pro stavební povolení, příští rok jeho získání a výběr zhotovitele stavby a v létě roku 2024 kolaudace. Taková je časová osa plánované výstavby v Holáskách, kde má v režii města vzniknout mateřská škola a domov s byty pro seniory. Obě stavby zpracuje na úrovni dokumentace pro stavební povolení projektant v rámci jednoho projektu. V lokalitě zároveň plánuje soukromý subjekt postavit rodinné bydlení.

O výstavbě v tomto místě se vážně uvažuje zhruba 15 let, díky nové studii z roku 2016, kterou zpracovali P.P. Architects, našlo město shodu s městskou částí Brno-Tuřany. S ní i se soukromým investorem, společností KOMFORT, město uzavřelo memoranda o spolupráci. Zvlášť bude firma KOMFORT pracovat na svém soukromém projektu rodinného bydlení.

„Město zde postaví 83 nových bytů tolik potřebného dostupného seniorského bydlení s možností pečovatelské služby. Cena výstavby se v tuto chvíli přepokládá ve výši 189 mil. korun bez DPH, ale doufám, že se ji podaří vysoutěžit podstatně levněji, jak se nám to nyní povedlo u novostavby na Bratislavské ulici. Dvoutřídní mateřská škola by měla stát necelých 26 milionů korun a zčásti by ji měly financovat dotace. Příští rok bychom chtěli mít stavební povolení a začít stavět, kolaudovat by se mělo v roce 2024,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.