Přeskočit na obsah

Výstava v Urban centru připomene zlatou medaili z Entente Florale

01. listopadu 2017 1 minuta čtení
(gak) - Město Brno letos jako první město v republice získalo zlatou medaili v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe. Tento úspěch nyní připomene výstava „Brno město zeleně“ v Urban centru.

Vernisáž výstavy „Brno město zeleně“ se uskuteční zítra od 17 hodin v Urban centru na Mečové 5. Zahájení výstavy se zúčastní také předseda mezinárodní poroty soutěže, vídeňský krajinný architekt Martin Wagner. 

Výstava bude věnována letošnímu historickému úspěchu města v prestižní mezinárodní soutěži. Během necelých dvou týdnů tu návštěvníci uvidí nejen prezentace připravené pro odbornou porotu soutěže Evropských kvetoucích měst, ale také fotografie rozkvetlého města, které zaslali sami obyvatelé města do facebookové soutěže #brnokvete i díky vám. Ke shlédnutí budou prezentace systému péče o zeleň v Brně nebo řada rozvojových plánů města v této oblasti. 

Výstav potrvá do 15. listopadu. Více informací lze najít na www.urbancentrum.brno.cz.

Brno letos jako první město z České republiky získalo zlatou medaili v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe, kterou každoročně vyhlašuje organizace Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage. Porotu zaujala nejen kvalita péče o zeleň a přírodu ve městě, ale také úroveň ekovýchovy, služeb pro turistický ruch či zapojení veřejnosti do projektů zlepšujících životní prostředí.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.