Výstava v Urban centru připomene zlatou medaili z Entente Florale

  • 01. listopadu 2017
  • 1 minuta čtení
(gak) - Město Brno letos jako první město v republice získalo zlatou medaili v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe. Tento úspěch nyní připomene výstava „Brno město zeleně“ v Urban centru.

Vernisáž výstavy „Brno město zeleně“ se uskuteční zítra od 17 hodin v Urban centru na Mečové 5. Zahájení výstavy se zúčastní také předseda mezinárodní poroty soutěže, vídeňský krajinný architekt Martin Wagner. 

Výstava bude věnována letošnímu historickému úspěchu města v prestižní mezinárodní soutěži. Během necelých dvou týdnů tu návštěvníci uvidí nejen prezentace připravené pro odbornou porotu soutěže Evropských kvetoucích měst, ale také fotografie rozkvetlého města, které zaslali sami obyvatelé města do facebookové soutěže #brnokvete i díky vám. Ke shlédnutí budou prezentace systému péče o zeleň v Brně nebo řada rozvojových plánů města v této oblasti. 

Výstav potrvá do 15. listopadu. Více informací lze najít na www.urbancentrum.brno.cz.

Brno letos jako první město z České republiky získalo zlatou medaili v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe, kterou každoročně vyhlašuje organizace Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage. Porotu zaujala nejen kvalita péče o zeleň a přírodu ve městě, ale také úroveň ekovýchovy, služeb pro turistický ruch či zapojení veřejnosti do projektů zlepšujících životní prostředí.

Nenechte si ujít