Výstava v Urban Centru představí, jak proměnit odkaliště Hády v park

  • 31. července 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – V Urban Centru na Mečové ulici se od 3. do 25. srpna uskuteční výstava studentských návrhů architektonicko-krajinářské soutěže Park Hády. Řeší přeměnu odkaliště Hády u sídliště Vinohrady v park a relaxační přírodní plochu.

„Odkaliště má 21 hektarů. Do roku 1997 tam Teplárny Brno ukládaly popílek se svých provozů. Nyní je nevyužívané. Navrhli jsme zde vytvořit rekreační zónu. Tento záměr se zalíbil i majiteli pozemku, tedy společnosti Teplárny Brno. Společně a za podpory dalších partnerů se rozhodly uspořádat studentskou architektonicko-krajinářskou soutěž na přeměnu této lokality,“ uvedl Michal Hořínek, ambasador projektu z organizace Studentské Brno.

Soutěž určenou pro studenty vysokých škol vyhlásily Teplárny Brno ve spolupráci se Studentským Brnem na jaře 2017. Týmy studentů odeslaly šest návrhů. Hodnotila je odborná porota, která vybrala nejlepší. Výsledky budou vyhlášeny těsně před zahájením výstavy.

Nezávisle na tomto verdiktu budou mít možnost i návštěvníci Urban Centra svým hlasováním až do 25. srpna určit, který z návrhů je podle jejich názorů nejlepší.

Studentské návrhy budou podkladem pro budoucí využití tohoto území.

Další informace k výstavě najdete na www.parkhady.cz a na webu Urban Centra.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít