Výstava odhaluje budoucnost měst skrze nejlepší práce mladých architektů

  • 21. ledna 2020
  • 1 minuta čtení
(mesz) - Jak vidí budoucí podobu českých měst mladí architekti? Odpověď na otázku napoví výstava jedenáctého ročníku soutěže Young Architect Award za uplynulý rok 2019. Výstava začíná ve středu 22. ledna v Urban centru na Staré radnici v ulici Mečová 5. Návštěvníci zde mají možnost vidět nejlepší soutěžní práce mladých architektů a studentů do 33 let. Při tvorbě se řídili zadaným tématem „Nájemní bydlení“.

Ke zpracování svých návrhů si autoři vybrali z několika objektů a lokalit, jež navrhla pro soutěž města Praha, Brno a Ostrava, či mohli zpracovat dle svého uvážení projekt v lokalitě, kterou považovali za přínosnou a zároveň splnila kritéria soutěže. Mladí architekti pracovali se stavbou, s jejím okolím a dopadem na rozvoj daného místa a života v nejbližším okolí. 

Cenu nejvyšší, titul CEMEX YOUNG ARCHITECT AWARD 2019, si odnesli mladí architekti MgA. Anna Svobodová a Ing. arch. MgA. Ondřej Blaha za řešení karlínského nájemního domu.

Soutěž mladých talentů Young Architect Award dává každoročně šanci mladým tvůrcům ukázat své nadání a najít místo na současné architektonické scéně. 

Výstavu lze navštívit do 28. února 2020. Na vaši návštěvu se těší Urban Centrum na Staré radnici v ulici Mečová 5. Vstup volný. více na: urbancentrum.brno.cz a www.yaa.cz

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít