Výstava napoví, co se rodí v kanceláři městského architekta

  • 03. října 2019
  • 2 minuty čtení
(mak) – Vize, projekty a činnost Kanceláře architekta města Brna (KAM) představuje do 8. listopadu v Urban centru na Mečové ulici výstava příznačně nazvaná Tři roky pro Brno. Bude zahájena symbolicky 3. října v 18 hodin a 33 minut.

Jen o kousek dál se ze svého sídla v Malém Špalíčku na Zelném trhu na měsíc přenesla Kancelář architekta města – svůj pomyslný stan rozbila ve výstavních prostorách Urban centra na Staré radnici a zájemce zde hodlá seznámit s tím, co po tři roky své existence dělá pro rozkvět jihomoravské metropole. „Brněnská veřejnost má příležitost nahlédnout pod pokličku tvorby města. Na výstavě představujeme hlavní úkoly, na kterých jako koncepční kancelář pracujeme – od plánů na rozvoj Brna až po konkrétní projekty a realizace,“ přiblížil ředitel KAM Michal Sedláček.

Návštěvníci by v expozici měli najít odpověď například na to, kdy se v Brně začne stavět více nových bytů, jak bude vypadat nová čtvrť Trnitá, kdo navrhne budovu nového hlavního nádraží nebo jak se kanceláři daří plnit nejdůležitější úkol, tedy dokončit návrh nového územního plánu. Zajímavá je také problematika tvorby veřejných prostranství v 21. století. K ní se vztahuje dokument Principy tvorby veřejných prostranství, který KAM připravila a poprvé ho prezentuje právě na výstavě. Dokument, který v deseti kapitolách popisuje, jak tvořit kvalitní a funkční náměstí, ulice, parky apod., je dostupný i na webových stránkách kambrno.cz.

Výstavu Tři roky pro Brno je možné navštívit od pondělí do pátku od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin, vstup je zdarma.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít