Přeskočit na obsah

Výstava napoví, co se rodí v kanceláři městského architekta

03. října 2019 2 minuty čtení
(mak) – Vize, projekty a činnost Kanceláře architekta města Brna (KAM) představuje do 8. listopadu v Urban centru na Mečové ulici výstava příznačně nazvaná Tři roky pro Brno. Bude zahájena symbolicky 3. října v 18 hodin a 33 minut.

Jen o kousek dál se ze svého sídla v Malém Špalíčku na Zelném trhu na měsíc přenesla Kancelář architekta města – svůj pomyslný stan rozbila ve výstavních prostorách Urban centra na Staré radnici a zájemce zde hodlá seznámit s tím, co po tři roky své existence dělá pro rozkvět jihomoravské metropole. „Brněnská veřejnost má příležitost nahlédnout pod pokličku tvorby města. Na výstavě představujeme hlavní úkoly, na kterých jako koncepční kancelář pracujeme – od plánů na rozvoj Brna až po konkrétní projekty a realizace,“ přiblížil ředitel KAM Michal Sedláček.

Návštěvníci by v expozici měli najít odpověď například na to, kdy se v Brně začne stavět více nových bytů, jak bude vypadat nová čtvrť Trnitá, kdo navrhne budovu nového hlavního nádraží nebo jak se kanceláři daří plnit nejdůležitější úkol, tedy dokončit návrh nového územního plánu. Zajímavá je také problematika tvorby veřejných prostranství v 21. století. K ní se vztahuje dokument Principy tvorby veřejných prostranství, který KAM připravila a poprvé ho prezentuje právě na výstavě. Dokument, který v deseti kapitolách popisuje, jak tvořit kvalitní a funkční náměstí, ulice, parky apod., je dostupný i na webových stránkách kambrno.cz.

Výstavu Tři roky pro Brno je možné navštívit od pondělí do pátku od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin, vstup je zdarma.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.