Výstava Energie a civilizace ukáže historii a nastíní vizi budoucnosti

  • 23. září 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Venkovní výstava Energie a civilizace až do 17. října nejen shrne historii využívání přírodních zdrojů lidmi, ale i nastíní udržitelné řešení do budoucna. Výstavu je možné navštívit ve venkovních prostorách Vlněna Office Parku při ulici Dornych kdykoliv, protože panely jsou díky solární energii v noci nasvícené.

Hlavním tématem výstavy Energie a civilizace je udržitelná budoucnost. Venkovní výstava zasazuje obecně využívání energií člověkem do historického kontextu. Již odpradávna určovala prosperitu lidské společnosti dostupnost zdrojů. Postupem času v souvislosti s technickým rozvojem potřebujeme stále více energie, abychom si udrželi stávající životní úroveň a rozvoj. Kromě historie seznamuje výstava i s aktuální situací v získávání zdrojů a nastíní také vývoj do budoucna, který je spjatý s udržitelnou energií.

Na 22 oboustranných panelech se tak dozvíte více o vývoji typů energií od použití ohně přes století páry, průmyslovou revoluci, objev elektřiny, počátky těžby ropy po využití vodních, větrných i solárních elektráren či atomového jádra. Výstava také nastiňuje nutnost pracovat s obnovitelnými zdroji a zelenou energií. Udržitelnost je a bude zásadní téma v získávání energie.

Prostor je věnován i projektům Brna a jeho příspěvkových organizací. Teplárny Brno v roce 2027 dokončí svůj nejrozsáhlejší projekt přestavby parovodů a výměníkových stanic. Výsledkem konverze bude nejen úspora, ale také ekologický efekt srovnatelný s tím, jako by z ulic města zmizelo až 10 tisíc aut. Technické sítě Brno také postupně vyměňují veřejné osvětlení za LED technologii. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít