Přeskočit na obsah

Výroba nanovlákenných ústenek a respirátorů se přesouvá do Technologického parku v Brně

08. dubna 2020

Využít prostory Technologického parku pro zvýšení dostupnosti ochranných prostředků v době epidemie se rozhodli zástupci brněnského magistrátu. Společnost vyrábějící respirátory a ústenky přesune od poloviny května produkci na dvě výrobní linky v areálu Technologického parku.

„Podporujeme využití lokálních výrobních kapacit. Určitě je pro všechny obyvatele přínosné, když nemusejí být s takto zásadními věcmi, které chrání jejich zdraví, závislí na nejistém dovozu ze zahraničí. Kromě toho považuji za důležité podpořit právě českou produkci. Je skvělé, že prostory Technologického parku mohou sloužit projektu, který má význam nejen pro obyvatele Brna,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková. Respirátory a ústenky vyrobené v Technologickém parku jsou primárně určené pro tuzemský trh.

Technologický park ve spolupráci s městem poskytl pro projekt firmy Respilon unikátní čisté prostory o rozloze 750 m2. V hale s nejpřísnějšími požadavky na absenci pevných částic a aerosolů v ovzduší vyrostou dvě kompletně automatizované linky, které zvládnou vyprodukovat až 100 tisíc výrobků denně. Ústenky a respirátory z místní linky mají parametry, které umožňují jejich využití nejen ze strany občanů, ale mohou se jimi chránit při výkonu práce i lékaři, záchranáři, policisté a další klíčoví pracovníci v první linii.

Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.