Přeskočit na obsah

Výroba nanovlákenných ústenek a respirátorů se přesouvá do Technologického parku v Brně

08. dubna 2020
Využít prostory Technologického parku pro zvýšení dostupnosti ochranných prostředků v době epidemie se rozhodli zástupci brněnského magistrátu. Společnost vyrábějící respirátory a ústenky přesune od poloviny května produkci na dvě výrobní linky v areálu Technologického parku.

„Podporujeme využití lokálních výrobních kapacit. Určitě je pro všechny obyvatele přínosné, když nemusejí být s takto zásadními věcmi, které chrání jejich zdraví, závislí na nejistém dovozu ze zahraničí. Kromě toho považuji za důležité podpořit právě českou produkci. Je skvělé, že prostory Technologického parku mohou sloužit projektu, který má význam nejen pro obyvatele Brna,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková. Respirátory a ústenky vyrobené v Technologickém parku jsou primárně určené pro tuzemský trh.

Technologický park ve spolupráci s městem poskytl pro projekt firmy Respilon unikátní čisté prostory o rozloze 750 m2. V hale s nejpřísnějšími požadavky na absenci pevných částic a aerosolů v ovzduší vyrostou dvě kompletně automatizované linky, které zvládnou vyprodukovat až 100 tisíc výrobků denně. Ústenky a respirátory z místní linky mají parametry, které umožňují jejich využití nejen ze strany občanů, ale mohou se jimi chránit při výkonu práce i lékaři, záchranáři, policisté a další klíčoví pracovníci v první linii.

Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.