Vyrazte s Krtkem na Měsíc. Na kole, pěšky i ve vodě - Tiskový servis

Vyrazte s Krtkem na Měsíc. Na kole, pěšky i ve vodě

  • 23. září 2019
  • 2 minuty čtení

(fpo) – Před 50 lety podniklo lidstvo první, více než 400 tisíc kilometrů dlouhou cestu na Měsíc. Dnes si připomínáme slavné výročí i díky akci, kterou připravila brněnská hvězdárna společně s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek. Každý může svým sportovním výkonem podpořit léčbu dětí s vážným onemocněním. Cílem je nastřádat tolik kilometrů, kolik uletěli astronauti na Měsíc.

Zapojit se mohou všichni sportovně aktivní: například cyklisti, běžci nebo plavci. Za každý svůj natrackovaný kilometr (v aplikaci https://www.strava.com/clubs/535661) zašlou nadačnímu fondu Krtek 1 Kč nebo jinou částku dle svých možností, a to na transparentní účet 3503770297/0100 (variabilní symbol 07201969) nebo pomocí DMS ve tvaru DMS KRTEK 90 na telefonní číslo 87 777. Cílová částka je stejná jako počet kilometrů, který museli uletět astronauti v Apollu 11, tedy 400 000.

Na podporu akce se dnes konala první cyklojízda, které se zúčastnili přednosta dětské onkologie Jaroslav Štěrba, ředitel hvězdárny Jiří Dušek nebo první náměstek primátorky Petr Hladík. V rámci páteční Noci vědců budou na hvězdárně umístěny cyklotrenažéry, na kterých může každý najet další potřebné kilometry. Další společná cyklojízda se uskuteční v sobotu 28. září na Moravském náměstí. Sraz je ve 14 hodin.

Každý týden získají 3 členové klubu s nejvyšším počtem kilometrů volné vstupy na brněnskou hvězdárnu pro celou rodinu. Tato akce platí až do konce kalendářního roku.

Další články z rubriky