Přeskočit na obsah

Vyrazte s dětmi na výlet. Chytré prázdniny vám dají tipy na zajímavé zážitky

28. června 2021

V loňském roce se na jižní Moravě uskutečnil první ročník projektu Chytré prázdniny. Letos se akce opět odehraje, tentokrát v rozšířeném podání. Všechny děti, které navštěvují první stupeň základní školy v Jihomoravském kraji, obdrží volné vstupenky do šesti institucí. Zároveň se každý zájemce může zaregistrovat na webu a odebírat prázdninový zpravodaj se zajímavými tipy na výlety.

Do projektu jsou zapojeny významné instituce zaměřené na vědu, techniku, historii a poznání. Jsou jimi Archeopark Pavlov, Hvězdárna a planetárium Brno, Mohyla míru, Muzeum Boskovicka, VIDA! science centrum a Zoo Brno. Mediálními partnery jsou Česká televize Brno, Český rozhlas Brno a Deník. Projekt zaštítili primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková a hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

„Po loňských prázdninách naši zemi zasáhla pandemie nemoci covid-19 ještě větší silou než na jaře roku 2020. Děti byly téměř celý školní rok na distanční výuce. Rádi bychom je i jejich rodiny motivovali, aby prožily krásné prázdniny a poznávaly svůj kraj. Zároveň touto iniciativou chceme pomoci organizacím, které kvůli vládním omezením přišly o velkou část návštěvníků,“ přiblížil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Na projektu se podílí také Centrála cestovního ruchu jižní Moravy a TIC Brno, které se starají o pravidelný zpravodaj Chytré prázdniny. K jeho odebírání se mohou zájemci přihlásit na webu www.chytreprazdniny.cz. Každé dva týdny jim tak přijdou do virtuální schránky tipy na nevšední výlety s dětmi po celém regionu. 

„I letos se na volňásky může těšit zhruba 40 tisíc dětí z prvních až pátých tříd základních škol. Všechny zapojené instituce si připravily bohatý program, který stojí za zhlédnutí. Věříme, že i tato akce pomůže lokálnímu cestovnímu ruchu se po dlouhé vynucené přestávce nadechnout. Brno a celý Jihomoravský kraj oplývají mnoha krásami a letní měsíce jsou nejlepší dobou pro jejich objevování. Chytré prázdniny si připravily akce pro všechny – děti i dospělé,“ doplnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V loňském roce volné vstupy využilo téměř 6 tisíc dětí a vyšlo 15 zpravodajů pro 1 500 odběratelů. Ve speciální sběratelské hře bylo možné získat na každém navštíveném místě tematickou placku. Celkem jich bylo rozdáno 5 tisíc, všech pět nasbíralo 92 dětí. 

Kontakt: Jiří Dušek ředitel Hvězdárny a planetária Brno, velitel stroje na zázraky Hvězdárna a planetárium Brno, příspěvková organizace Kraví hora 2, 616 00 Brno telefon: +420 541 321 287

mobil: +420 775 35 45 55

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.