Vyrazte o víkendu na procházku či za knihami - Tiskový servis

Vyrazte o víkendu na procházku či za knihami

  • 01. listopadu 2019
  • 3 minuty čtení

(mad) – První listopadový víkend nabízí v Brně mnoho možností, jak zahnat chmury z blížící se zimy. Kromě tradičních Dušiček zkuste třeba vyrazit s dětmi na Lampionový průvod a uspávání broučků či se zásobte knihami na medláneckém knižním bazaru. Fanoušky sportu pak jistě naláká prestižní souboj Komety s Mladou Boleslaví.

Až do šestého listopadu se v Moravské zemské knihovně a na dalších místech odehraje již desátý ročník festivalu Dny severu 2019 Brno. Bohatý program festivalu zakončí komentovaná procházka podzimním Brnem po stopách severských zemí a osobností.

Ještě do neděle je možné v prvním patře Domu pánů z Kunštátu navštívit výstavu Drop Dead Funny. Šestnáct izraelských umělců mladé a střední generace tady s černým humorem, groteskně a parodicky nahlíží na problémy a konflikty současného světa. Návštěvníci uvidí žánrově rozmanitá díla od figurativních objektů a ready-made předmětů až po kamenné reliéfy tematizující antisemitismus v evropských dějinách. 

Sychravé zimní dny se blíží, raději se zásobte pořádným čtením! V tom vám pomůže medlánecký knižní bazar, kde můžete knihy nakoupit i prodat. Na místě bude probíhat finanční sbírka pro obnovu knihovny Základní školy Brno, Hudcova 35. Vstup i prodej na akci je zdarma.

Již zítra si připomeneme naše zesnulé v rámci Dušiček. Pokud chcete věnovat tichou vzpomínku vašim přátelům a příbuzným v širším kruhu, přijďte dnes v 16:00 na Dušičkovou slavnost v Otevřené zahradě. Slavnost hudebně doprovodí muzikoterapeut Petr Škranc a Vítězslav Mareš.

Již dnes zahájí Veterinární a farmaceutická univerzita Brno soubor akcí, které budou připomínat 30. výročí 17. listopadu 1989, zvaný Oslavy 100. výročí zahájení výuky na VFU Brno a 30. výročí „Sametové revoluce“. Všechny aktivity budou probíhat v období od 1. do 29. listopadu 2019. V jejich rámci se uskuteční například koncerty, diskuze či výstava insignií univerzity.

Bez ohledu na to, zda preferujete zimní čas či letní, se můžete zúčastnit Lampionového průvodu a uspávání broučků, který pořádá Rodinné centrum Jasmínka. Na účastníky čeká pěkná procházka, opékání špekáčků a zábavný program pro děti.

Vaše ratolesti můžete ale zabavit i jinak. Právě pro ně je určen festival Malé oči, který se koná v Univerzitním kině Scala v sobotu 2. listopadu. Tento ročník dětského filmového festivalu přináší náročným zrakům i uším malých diváků pestrý program, letos zaměřený na zvuk a filmovou hudbu.

Milovníky divadla jistě potěší představení Petra Nikla Žlutá tma, které se koná v Divadle Husa na provázku. Inscenace se noří do časoprostoru, kde zrození, život a smrt nemají vzájemnou kauzalitu. Světlo se stává hudebním nástrojem, který nás vábí do nepoznaných světů. Autor je osiřelou postavou v prostoru tvořeném interaktivní hrou laserových paprsků.

Pokud raději zahájíte listopad ve sportovním duchu, stavte se dnes večer do DRFG Arény, kde se domácí Kometa utká se čtvrtou Mladou Boleslaví. Bruslařský klub je ve formě a minule si s Modrobílými poradil v poměru 3:2, svěřenci kouče Petra Fialy tak kují odplatu. Podaří se jim uhájit vedení v tabulce?

Fanoušci fotbalu také nemusí zoufat. Už dnes přivítají fotbalisté Zbrojovky na Srbské hráče FC Slavoj Vyšehrad. Výkop je naplánován na 19. hodinu.

Další články z rubriky