Výluka na hlavním nádraží končí

  • 10. září 2017
  • 1 minuta čtení
(taz) - V noci z neděle na pondělí 11. září skončí tříměsíční výluka na brněnském hlavním nádraží. V pondělí 11. září pojedou již všechny vlaky dálkové i regionální dopravy bez omezení dle platného jízdního řádu. Přestanou tak využívat dočasnou zastávku Brno - Dolní nádraží.

V rámci letní výluky opravila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) viadukt přes ulici Vlhká, 4. nástupiště a 6. kolej a také koleje mezi brněnským hlavním nádražím a Židenicemi. Celková hodnota oprav byla 170 milionů korun. Výluka začala 3. června.

"Náročnější opravy čekají brněnské nádraží v letech 2018 a 2019 a vyžádají si téměř 2, 5 miliardy korun," upozornila mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Opravy jsou nezbytné z dopravního i technického hlediska a nesnesou další odklad. "Jedná se o opravy související s udržením provozuschopnosti železničního uzlu, která je v současnosti na hranici svých technických možností. Kapacita nádraží je ve špičkách již zcela vyčerpána. Opravy v následujících letech musí zajistit plynulý provoz do realizace nového nádraží," upřesnila Šubová.

Město Brno je se SŽDC kvůli těmto plánovaným výlukám v intenzivním kontaktu a s ohledem na toto dopravní omezení a potřebnou náhradní dopravu koordinuje další dopravní stavby v Brně.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít