Přeskočit na obsah

Vylepšená zahrada, víc pobytu venku. Na MŠ Veslařské se plánují změny exteriéru

10. června 2020

Vybudování několika herních a didaktických přírodních prvků i úprava a výsadba dřevin, takový je hlavní obsah projektu na úpravu zahrady MŠ Veslařská. S jeho uskutečněním se počítá do dvou let. „Mateřská škola na Veslařské funguje v prodlouženém provozu až do 18 hodin, takže zahrada s novými prvky najde určitě široké uplatnění. Prostředí bude upravené tak, aby bylo možné do něj přesunout výrazně větší počet aktivit, jak herních, tak vzdělávacích, během celého dne,“ popsal radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Celkové náklady se předpokládají ve výši 588 tisíc korun s DPH, téměř půl milionu by měla pokrýt dotace. Podle plánů by první práce mohly začít ještě letos.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.