Výherci soutěže #brnokvete i díky Vám si převzali ceny

  • 09. srpna 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) - V letošním roce se město Brno účastní evropské soutěže kvetoucích sídel Entente Florale 2017. V souvislosti s touto účastí před nedávnem vyhlásilo pro obyvatele města fotosoutěž #brnokvete i díky Vám. Výherci, o nichž rozhodli lajky na Facebooku BRNOmycity, si dnes slavnostně převzali své výhry.

Nejvíce lajků získal fotografie Ondry Bojanovského, na které jsou slunečnice s výhledem na Jundrov. Za svůj snímek si ze soutěže odnesl nový iPhone a vyhlídkovou plavbu lodí po Brněnské přehradě. Dalšími zajímavými cenami byla také noc v tzv. Tree Housu, kterou do soutěže poskytly Lesy města Brna. Další ceny do fotosoutěže věnovalo SAKO a Dopravní podnik města Brna.

Ačkoliv mělo být původně výherců pouze deset, oceněných bylo nakonec jedenáct, a to kvůli shodnému počtu lajků na posledním místě. Snímky do galerie poslala téměř čtyřicítka soutěžících.

Evropská soutěž Entente Florale Europe probíhá od roku 1975 a jejím vyhlašovatelem je nevládní nezisková organizace „Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage“ (AEFP) – Evropská asociace pro zahradní krajinářskou tvorbu se sídlem v Bruselu. Město Brno vloni pořádalo slavnostní vyhlášení celé soutěže a v roce 2004 v konkurenci 11 evropských měst získalo druhé místo a speciální cenu za zvlášť profesionální přístup v péči o historické parky a koncepční péči o stromořadí. Vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhne v září ve slovinském Podčetrteku.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít