Přeskočit na obsah

Výběr členů hodnoticích komisí pro poskytování dotací v oblasti kultury bude průhlednější

18. března 2020

Rada města Brna souhlasila s novým systémem výběru odborných členů hodnoticích komisí pro poskytování dotací v oblasti kultury na funkční období 2020–2022.

Hodnoticí komise bude složená ze 3 odborných externích členů pro danou oblast a 2 odborných interních členů jmenovaných Radou města Brna z řad Komise kulturní Rady města Brna nebo jí doporučených odborníků. „Aby byl systém výběru odborných hodnotitelů transparentnější, ustupuji z historicky zavedené praxe, kdy z návrhů na externí odborníky v hodnotící komisi vybíral resortní náměstek jen dle vlastního uvážení. Hodnotitelé budou jmenováni na základě doporučení vysokých škol, odboru kultury a hlasování veřejnosti,“ přiblížil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Jednoho odborného hodnotitele pro každou oblast vybere vysoká škola. Osloveny budou tyto fakulty:
-    audiovize – Ústav filmu a audiovizuální kultury MUNI
-    divadlo, performance a nový cirkus – DiFa JAMU
-    hudba – HF JAMU
-    celoroční činnost hudebních klubů – Management v kultuře, Ústav hudební vědy MUNI
-    kulturně vzdělávací a zájmová činnost – Estetika a kulturní studia FF MUNI
-    literatura – Ústav českého jazyka MUNI
-    podpora uměleckých řemesel a lidových tradic – Ústav evropské etnografie, MUNI
-    tanec – DiFa JAMU, Kabinet tance a pohybu
-    výtvarné umění, fotografie, design a architektura– FaVU, VUT
Druhého odborného hodnotitele navrhnou občané města Brna. „V březnu bude vyhlášena veřejná výzva, která poběží do 30. dubna. Nominovat odborného hodnotitele bude moci nejen široká veřejnost, ale i instituce, které nebyly osloveny u výběru prvního kandidáta. Hlasování veřejnosti o odborných hodnotitelích bude zahájeno přes BrnoID v půlce května,“ doplnil Marek Fišer, radní pro kulturu.

Třetí odborný člen hodnoticí komise bude pak jmenován na doporučení zástupců Odboru kultury Magistrátu města Brna, ať již z řad nominovaných, nebo dosavadních hodnotitelů.

Zbylé dva interní odborné členy komise jmenuje Rada města Brna z řad Komise kulturní RMB nebo jí doporučených odborníků.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.