Přeskočit na obsah

Výběr členů hodnoticích komisí pro poskytování dotací v oblasti kultury bude průhlednější

18. března 2020
Rada města Brna souhlasila s novým systémem výběru odborných členů hodnoticích komisí pro poskytování dotací v oblasti kultury na funkční období 2020–2022.

Hodnoticí komise bude složená ze 3 odborných externích členů pro danou oblast a 2 odborných interních členů jmenovaných Radou města Brna z řad Komise kulturní Rady města Brna nebo jí doporučených odborníků. „Aby byl systém výběru odborných hodnotitelů transparentnější, ustupuji z historicky zavedené praxe, kdy z návrhů na externí odborníky v hodnotící komisi vybíral resortní náměstek jen dle vlastního uvážení. Hodnotitelé budou jmenováni na základě doporučení vysokých škol, odboru kultury a hlasování veřejnosti,“ přiblížil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Jednoho odborného hodnotitele pro každou oblast vybere vysoká škola. Osloveny budou tyto fakulty:
-    audiovize – Ústav filmu a audiovizuální kultury MUNI
-    divadlo, performance a nový cirkus – DiFa JAMU
-    hudba – HF JAMU
-    celoroční činnost hudebních klubů – Management v kultuře, Ústav hudební vědy MUNI
-    kulturně vzdělávací a zájmová činnost – Estetika a kulturní studia FF MUNI
-    literatura – Ústav českého jazyka MUNI
-    podpora uměleckých řemesel a lidových tradic – Ústav evropské etnografie, MUNI
-    tanec – DiFa JAMU, Kabinet tance a pohybu
-    výtvarné umění, fotografie, design a architektura– FaVU, VUT
Druhého odborného hodnotitele navrhnou občané města Brna. „V březnu bude vyhlášena veřejná výzva, která poběží do 30. dubna. Nominovat odborného hodnotitele bude moci nejen široká veřejnost, ale i instituce, které nebyly osloveny u výběru prvního kandidáta. Hlasování veřejnosti o odborných hodnotitelích bude zahájeno přes BrnoID v půlce května,“ doplnil Marek Fišer, radní pro kulturu.

Třetí odborný člen hodnoticí komise bude pak jmenován na doporučení zástupců Odboru kultury Magistrátu města Brna, ať již z řad nominovaných, nebo dosavadních hodnotitelů.

Zbylé dva interní odborné členy komise jmenuje Rada města Brna z řad Komise kulturní RMB nebo jí doporučených odborníků.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.