Přeskočit na obsah

Vodovody a kanalizace na Kalvodově a Mlýnském nábřeží projdou rekonstrukcí

02. června 2021
Projekty rekonstrukce vodovodu na Mlýnském nábřeží a Kalvodově, kde se přidá i oprava kanalizace, už mají vybrané zhotovitele. Vítězné nabídky dnes posvětili brněnští radní. Obě stavební akce by měly začít ještě letos. Město podle odhadů vyjdou na 2,7 milionu korun v případě prací na Mlýnském nábřeží a 37,1 milionu korun u Kalvodovy.

Vodovodní řad se bude na Mlýnském nábřeží rekonstruovat v úseku od křižovatky s Fryčajovou po křižovatku s Kmochovou. „Dělníci opraví 78,2 metru vodovodu a také přípojku. Cílem prací, které zasáhnou do komunikace, je zlepšení nevyhovujícího stavu vodovodní sítě v této lokalitě. Lidé by se tak měli dočkat řádného zásobování pitnou vodou bez častých poruch. Předpokládáme, že práce by mohly začít letos v červenci, na dokončení má pak zhotovitel 84 dní,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Práce bude mít na starosti společnost Dopravní stavby Brno, která předložila nejvýhodnější nabídkovou cenu 2,7 milionu korun bez DPH.

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace čeká i ulici Kalvodovu v úseku od Hroznové po Preslovu. Jako ekonomicky nejvýhodnější byla vybrána nabídka sdružení firem Firesta a Dopravní stavby Brno s cenou 37,1 milionu korun bez DPH. „V lokalitě je kanalizace z roku 1937 a ze stejného roku pochází také vodovod. Po opravě počítáme s obnovením vozovky včetně zajištění odvodnění pomocí nových vpustí. Nové budou také chodníky. Rekonstrukce je nutná, protože kanalizace a vodovod v oblasti nejsou v dobrém stavu a neodpovídá ani jejich kapacita,“ doplnila Markéta Vaňková. Práce na Kalvodově by měly začít 15. října, na dokončení má zhotovitel 34 týdnů.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.