Přeskočit na obsah

Vodovody a kanalizace na Kalvodově a Mlýnském nábřeží projdou rekonstrukcí

02. června 2021

Projekty rekonstrukce vodovodu na Mlýnském nábřeží a Kalvodově, kde se přidá i oprava kanalizace, už mají vybrané zhotovitele. Vítězné nabídky dnes posvětili brněnští radní. Obě stavební akce by měly začít ještě letos. Město podle odhadů vyjdou na 2,7 milionu korun v případě prací na Mlýnském nábřeží a 37,1 milionu korun u Kalvodovy.

Vodovodní řad se bude na Mlýnském nábřeží rekonstruovat v úseku od křižovatky s Fryčajovou po křižovatku s Kmochovou. „Dělníci opraví 78,2 metru vodovodu a také přípojku. Cílem prací, které zasáhnou do komunikace, je zlepšení nevyhovujícího stavu vodovodní sítě v této lokalitě. Lidé by se tak měli dočkat řádného zásobování pitnou vodou bez častých poruch. Předpokládáme, že práce by mohly začít letos v červenci, na dokončení má pak zhotovitel 84 dní,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Práce bude mít na starosti společnost Dopravní stavby Brno, která předložila nejvýhodnější nabídkovou cenu 2,7 milionu korun bez DPH.

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace čeká i ulici Kalvodovu v úseku od Hroznové po Preslovu. Jako ekonomicky nejvýhodnější byla vybrána nabídka sdružení firem Firesta a Dopravní stavby Brno s cenou 37,1 milionu korun bez DPH. „V lokalitě je kanalizace z roku 1937 a ze stejného roku pochází také vodovod. Po opravě počítáme s obnovením vozovky včetně zajištění odvodnění pomocí nových vpustí. Nové budou také chodníky. Rekonstrukce je nutná, protože kanalizace a vodovod v oblasti nejsou v dobrém stavu a neodpovídá ani jejich kapacita,“ doplnila Markéta Vaňková. Práce na Kalvodově by měly začít 15. října, na dokončení má zhotovitel 34 týdnů.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.