Přeskočit na obsah

Vnitroblok Bayerova–Botanická získá nové vybavení i zeleň

02. června 2021

Na nová odpočívadla, cesty, herní prvky, keře, stromy a květinové záhony či veřejné osvětlení se mohou těšit lidé, kteří navštěvují vnitroblok Bayerova–Botanická. Městští radní dnes schválili investiční záměr na revitalizaci hojně využívaného prostoru, který si oblíbily všechny věkové skupiny.

Plocha vnitrobloku, který projde proměnou, je vymezena bloky domů podél ulic Bayerova, Dřevařská, Botanická a Kotlářská. „Prostor je přístupný veřejnosti a také hojně využívaný zejména lidmi žijícími v blízkém okolí. Chodí sem jak děti na hřiště, tak dospělí i senioři, kteří zde nacházejí klidné místo plné zeleně téměř v centru města. Současný stav vnitrobloku už ale nenabízí kvalitní zázemí a my bychom ho rádi zkultivovali tak, aby mohl dobře sloužit svému účelu i v budoucnosti. Cílem je zvelebení veřejného prostoru, aby mohl být využívaný ke krátkodobé rekreaci obyvatel okolních domů,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.  

Celkové náklady na revitalizaci jsou odhadovány na 8,3 milionu korun. „Po uspořádané diskuzi s občany z okolí budou v rámci revitalizace ve vnitrobloku vybudovány nové plochy zeleně a zpevněné plochy jako odpočívadla nebo sítě cest. Navíc zde bude doplněno veřejné osvětlení pro zajištění větší bezpečnosti prostoru. Dále se počítá s vysazením nových dřevin, kvetoucích keřů a založením trvalkových záhonů. Stávající mobiliář nahradí nový a na dětské hřiště doplníme nové herní prvky. Senioři budou moci využívat mobiliář, který jim umožní lehce si zacvičit,“ popsal radní pro územní plánování a rozvoj města Filip Chvátal.

Při terénních úpravách bude zohledněna problematika hospodaření se srážkovou vodou.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.