Přeskočit na obsah

Vnitroblok Bayerova–Botanická získá nové vybavení i zeleň

02. června 2021
Na nová odpočívadla, cesty, herní prvky, keře, stromy a květinové záhony či veřejné osvětlení se mohou těšit lidé, kteří navštěvují vnitroblok Bayerova–Botanická. Městští radní dnes schválili investiční záměr na revitalizaci hojně využívaného prostoru, který si oblíbily všechny věkové skupiny.

Plocha vnitrobloku, který projde proměnou, je vymezena bloky domů podél ulic Bayerova, Dřevařská, Botanická a Kotlářská. „Prostor je přístupný veřejnosti a také hojně využívaný zejména lidmi žijícími v blízkém okolí. Chodí sem jak děti na hřiště, tak dospělí i senioři, kteří zde nacházejí klidné místo plné zeleně téměř v centru města. Současný stav vnitrobloku už ale nenabízí kvalitní zázemí a my bychom ho rádi zkultivovali tak, aby mohl dobře sloužit svému účelu i v budoucnosti. Cílem je zvelebení veřejného prostoru, aby mohl být využívaný ke krátkodobé rekreaci obyvatel okolních domů,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.  

Celkové náklady na revitalizaci jsou odhadovány na 8,3 milionu korun. „Po uspořádané diskuzi s občany z okolí budou v rámci revitalizace ve vnitrobloku vybudovány nové plochy zeleně a zpevněné plochy jako odpočívadla nebo sítě cest. Navíc zde bude doplněno veřejné osvětlení pro zajištění větší bezpečnosti prostoru. Dále se počítá s vysazením nových dřevin, kvetoucích keřů a založením trvalkových záhonů. Stávající mobiliář nahradí nový a na dětské hřiště doplníme nové herní prvky. Senioři budou moci využívat mobiliář, který jim umožní lehce si zacvičit,“ popsal radní pro územní plánování a rozvoj města Filip Chvátal.

Při terénních úpravách bude zohledněna problematika hospodaření se srážkovou vodou.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.

V srpnu se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Lerchova a části Viniční

Brněnští radní dnes vydali nařízení, kterým se mění vymezení ulic, v nichž platí rezidentní parkování. Díky tomu budou modré zóny fungovat od 14. srpna 2023 v oblasti 1-17 Lerchova a v části 5-07 Viniční. V obou nově přidaných částech města bude platit návštěvnická zóna C s regulací ve všední dny mezi 17. a 6. hodinou. Rezidenti a abonenti se řídí stejnými pravidly jako všude jinde.