Přeskočit na obsah

Vnitroblok Bakalovo nábřeží projde úpravami, které zajistí lepší parkování i bezpečnější dopravu

12. května 2021

Rekonstrukce komunikace a legalizace parkovacích míst, zajištění bezpečnosti i celkové zlepšení prostředí je cílem úpravy vnitrobloku Bakalovo nábřeží. Investiční záměr na tento projekt dnes schválila Rada města Brna. Díky němu se vyřeší řada negativních prvků, které vnitroblok vykazuje zejména v souvislosti s dopravou.

Investiční záměr má za cíl zlepšit organizaci dopravy ve vnitrobloku na Bakalově nábřeží. Nedostatky jsou patrné zejména v ranních hodinách, kdy do ulice vjíždí značný počet vozidel. Ta míří k místní základní škole a v ulici se velmi komplikovaně otáčejí.  „Nevyhovující je i parkování, ke kterému jsou využívány i plochy mimo vyhrazená místa. Úpravou dojde k legalizaci parkovacích míst, což přinese pohodlnější a bezpečnější využití vnitrobloku. Zároveň ale zůstane současné prostorové uspořádání ploch. V rámci investice se zaměříme také na úpravu zeleně, aby bylo celé prostředí hezčí a pro místní příjemnější,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Prostor vnitrobloku bude nově označený jako obytná zóna, čímž se sníží rychlost vozidel. Jsou zde nově navrženy zpomalovací retardéry a pro zvýšení bezpečnosti přístupu do základní školy bude část chodníku ohraničena sloupky. „Komunikace bude obousměrná s proměnlivou šířkou tak, jak nám to umožní prostorové uspořádání. Celkem vznikne 66 parkovacích míst, k tomu 4 místa pro ZTP a 2 pro motocykl,“ přiblížil záměr radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Předpokládaná orientační částka za úpravu vnitrobloku dosahuje 18 118 000 korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.