Přeskočit na obsah

Vnitroblok Bakalovo nábřeží projde úpravami, které zajistí lepší parkování i bezpečnější dopravu

12. května 2021

Rekonstrukce komunikace a legalizace parkovacích míst, zajištění bezpečnosti i celkové zlepšení prostředí je cílem úpravy vnitrobloku Bakalovo nábřeží. Investiční záměr na tento projekt dnes schválila Rada města Brna. Díky němu se vyřeší řada negativních prvků, které vnitroblok vykazuje zejména v souvislosti s dopravou.

Investiční záměr má za cíl zlepšit organizaci dopravy ve vnitrobloku na Bakalově nábřeží. Nedostatky jsou patrné zejména v ranních hodinách, kdy do ulice vjíždí značný počet vozidel. Ta míří k místní základní škole a v ulici se velmi komplikovaně otáčejí.  „Nevyhovující je i parkování, ke kterému jsou využívány i plochy mimo vyhrazená místa. Úpravou dojde k legalizaci parkovacích míst, což přinese pohodlnější a bezpečnější využití vnitrobloku. Zároveň ale zůstane současné prostorové uspořádání ploch. V rámci investice se zaměříme také na úpravu zeleně, aby bylo celé prostředí hezčí a pro místní příjemnější,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Prostor vnitrobloku bude nově označený jako obytná zóna, čímž se sníží rychlost vozidel. Jsou zde nově navrženy zpomalovací retardéry a pro zvýšení bezpečnosti přístupu do základní školy bude část chodníku ohraničena sloupky. „Komunikace bude obousměrná s proměnlivou šířkou tak, jak nám to umožní prostorové uspořádání. Celkem vznikne 66 parkovacích míst, k tomu 4 místa pro ZTP a 2 pro motocykl,“ přiblížil záměr radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Předpokládaná orientační částka za úpravu vnitrobloku dosahuje 18 118 000 korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.