VMO Žabovřeská: Stavbu zdržuje odvolání spolku Voda z Tetčic

  • 26. července 2018
  • 2 minuty čtení
 

(ral)  Výstavba dalšího úseku velkého městského okruhu se oproti plánům zpozdí. Těsně před tím, než poslední stavební povolení nabylo právní moci, se proti němu odvolal spolek Voda z Tetčic. Odvolání nyní vstupuje do správního řízení, posuzovat ho bude Ministerstvo dopravy. Zahájení stavby se tak může odložit o týdny i měsíce.

Mimořádný brífink si vyžádal aktuální vývoj stavby části velkého městského okruhu na Žabovřeské. Ta se měla začít budovat na začátku srpna. Namísto avizovaného zahájení stavby se musejí investoři, Ředitelství silnic a dálnic a statutární město Brno, potýkat s odvoláním proti stavebnímu povolení. To podal mimobrněnský spolek Voda z Tetčic.

Stavba je na zahájení připravena po všech směrech. Získala tři stavební povolení, čtvrté – ale zároveň to neobsáhlejší – mělo vstoupit v platnost minulý týden. Pár dní před tím jej však napadl uvedený spolek. „Jak je patrné už z názvu spolku, Voda z Tetčic, není primárně usídlen ani zaměřen na území města Brna. Tento fakt se také potvrdil po prostudování odvolání ke stavebnímu řízení. Všechny uváděné výtky směřují pouze k formálnímu procesu stavebního řízení a nijak neřeší stavbu jako takovou, nepřichází s faktickými podněty ke zlepšení stavby. Z tohoto hlediska působí celé odvolání čistě jako obstrukce,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic a dopravy Richard Mrázek.

Hlavní investor stavby, Ředitelství silnic a dálnic, je podle slov ředitele Závodu Brno Davida Fialy tímto postupem překvapený. „Spolek Voda z Tetčic za celou dobu neprojevil zájem stavbu připomínkovat. Možností přitom bylo mnoho, zapojit se mohl do každého řízení, které vždy v pořádku proběhlo,“ prohlásil Fiala.

Odvoláním se nyní bude zabývat Ministerstvo dopravy. Správní řízení se může podle Fialových odhadů protáhnout i na měsíce.

Více informací naleznete v tiskové zprávě. Záznam z tiskové konference naleznete na facebookovém profilu Události Brno.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít