Přeskočit na obsah

VMO Žabovřeská: Stavbu zdržuje odvolání spolku Voda z Tetčic

26. července 2018 2 minuty čtení
 

(ral)  Výstavba dalšího úseku velkého městského okruhu se oproti plánům zpozdí. Těsně před tím, než poslední stavební povolení nabylo právní moci, se proti němu odvolal spolek Voda z Tetčic. Odvolání nyní vstupuje do správního řízení, posuzovat ho bude Ministerstvo dopravy. Zahájení stavby se tak může odložit o týdny i měsíce.

Mimořádný brífink si vyžádal aktuální vývoj stavby části velkého městského okruhu na Žabovřeské. Ta se měla začít budovat na začátku srpna. Namísto avizovaného zahájení stavby se musejí investoři, Ředitelství silnic a dálnic a statutární město Brno, potýkat s odvoláním proti stavebnímu povolení. To podal mimobrněnský spolek Voda z Tetčic.

Stavba je na zahájení připravena po všech směrech. Získala tři stavební povolení, čtvrté – ale zároveň to neobsáhlejší – mělo vstoupit v platnost minulý týden. Pár dní před tím jej však napadl uvedený spolek. „Jak je patrné už z názvu spolku, Voda z Tetčic, není primárně usídlen ani zaměřen na území města Brna. Tento fakt se také potvrdil po prostudování odvolání ke stavebnímu řízení. Všechny uváděné výtky směřují pouze k formálnímu procesu stavebního řízení a nijak neřeší stavbu jako takovou, nepřichází s faktickými podněty ke zlepšení stavby. Z tohoto hlediska působí celé odvolání čistě jako obstrukce,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic a dopravy Richard Mrázek.

Hlavní investor stavby, Ředitelství silnic a dálnic, je podle slov ředitele Závodu Brno Davida Fialy tímto postupem překvapený. „Spolek Voda z Tetčic za celou dobu neprojevil zájem stavbu připomínkovat. Možností přitom bylo mnoho, zapojit se mohl do každého řízení, které vždy v pořádku proběhlo,“ prohlásil Fiala.

Odvoláním se nyní bude zabývat Ministerstvo dopravy. Správní řízení se může podle Fialových odhadů protáhnout i na měsíce.

Více informací naleznete v tiskové zprávě. Záznam z tiskové konference naleznete na facebookovém profilu Události Brno.

Mohlo by vás dále zajímat

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.