Vítězný návrh pro Moravské náměstí představí jeho autoři dnes v Urban centru

  • 10. května 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Beseda s autory vítězného návrhu architektonické soutěže s názvem PARK na Moravském náměstí bude na programu dnes od 17 hodin v Urban centru na Mečové 5.

Architekti Janica Šipulová a Martin Sládek ze společnosti consequence forma navrhli prostor jako typické parkové plochy, kde se budou setkávat lidé.

„Současný stav Moravského náměstí je především křižovatkou cest lidí a nevyužívaných zelených ploch. Je to také místo, kde se koná neuvěřitelné množství akcí. Nicméně tyto funkce si spíše překážejí. Pro nás bylo zásadní vyřešit dva podstatné body, tím je křižovatka cest a místo pro konání akcí,“ uvedla Janica Šipulová.

Návrh zachovává průchodnost územím. Zároveň jej doplňuje o novou okružní cestu, která zpřístupňuje dosud nevyužívané části parku a vytváří nová místa k odpočinku. Návrh také ve velké míře respektuje a zachovává vzrostlé stromy.

Novou dominantu vytváří oválná multifunkční plocha v centrální části parku určena všem možným aktivitám ve všech ročních obdobích. Do parku přibude také dětské hřiště a restaurace s krásným výhledem do parku a na město.

Architektonicko-urbanistickou a krajinářskou soutěž s názvem PARK uspořádala loni městská část Brno-střed. Do 27. října odeslalo svůj návrh celkem dvaadvacet anonymních přispěvatelů. V prvním kole hodnocení se porota seznámila se všemi soutěžními návrhy a dále poslala polovinu z nich. Do závěrečného finále se probojovaly tři projekty.

O vítězi se hlasovalo tajně. Po sečtení všech hlasů a přiřazení míst i cen k jednotlivým návrhům porota odhalila autory jednotlivých prací. Vítěze nakonec loni 1. prosince schválilo vedení městské části Brno-střed.

V Urban centru byl vítězný projekt představován veřejnosti od závěru března a dnes tato výstava končí.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít