Přeskočit na obsah

Vítězný návrh pro Moravské náměstí představí jeho autoři dnes v Urban centru

10. května 2017 2 minuty čtení
(ik) – Beseda s autory vítězného návrhu architektonické soutěže s názvem PARK na Moravském náměstí bude na programu dnes od 17 hodin v Urban centru na Mečové 5.

Architekti Janica Šipulová a Martin Sládek ze společnosti consequence forma navrhli prostor jako typické parkové plochy, kde se budou setkávat lidé.

„Současný stav Moravského náměstí je především křižovatkou cest lidí a nevyužívaných zelených ploch. Je to také místo, kde se koná neuvěřitelné množství akcí. Nicméně tyto funkce si spíše překážejí. Pro nás bylo zásadní vyřešit dva podstatné body, tím je křižovatka cest a místo pro konání akcí,“ uvedla Janica Šipulová.

Návrh zachovává průchodnost územím. Zároveň jej doplňuje o novou okružní cestu, která zpřístupňuje dosud nevyužívané části parku a vytváří nová místa k odpočinku. Návrh také ve velké míře respektuje a zachovává vzrostlé stromy.

Novou dominantu vytváří oválná multifunkční plocha v centrální části parku určena všem možným aktivitám ve všech ročních obdobích. Do parku přibude také dětské hřiště a restaurace s krásným výhledem do parku a na město.

Architektonicko-urbanistickou a krajinářskou soutěž s názvem PARK uspořádala loni městská část Brno-střed. Do 27. října odeslalo svůj návrh celkem dvaadvacet anonymních přispěvatelů. V prvním kole hodnocení se porota seznámila se všemi soutěžními návrhy a dále poslala polovinu z nich. Do závěrečného finále se probojovaly tři projekty.

O vítězi se hlasovalo tajně. Po sečtení všech hlasů a přiřazení míst i cen k jednotlivým návrhům porota odhalila autory jednotlivých prací. Vítěze nakonec loni 1. prosince schválilo vedení městské části Brno-střed.

V Urban centru byl vítězný projekt představován veřejnosti od závěru března a dnes tato výstava končí.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.