Přeskočit na obsah

Vítězná firma zpracuje podklad pro investiční záměr a pomůže navrhnout, jak bude po rekonstrukci vypadat Štefánikova

24. června 2020

Zpracování technické pomoci – podkladu pro investiční záměr na rekonstrukci ulice Štefánikova bude mít na starosti Dopravně inženýrská kancelář, s. r. o. Na základě doporučení komise o tom rozhodli brněnští radní. Vítězný dodavatel zpracuje návrh možných úprav ulice tak, aby zde vznikla městská třída se zelení, prostorem pro pěší, cyklisty i motoristy a dostatkem parkovacích míst. Současně projdou rekonstrukcí tramvajové koleje i inženýrské sítě.

V rámci technické pomoci chce město získat podklad pro pokračování investičního procesu, aby mohlo k rekonstrukci Štefánikovy dojít co nejdříve. „Považujeme za nutné zachovat a posílit charakter této městské třídy. Chceme, aby zde byl vyvážený provoz pěších, cyklistické i motorové dopravy a zvýšenou pozornost věnujeme také zeleni. Dodavatel zakázky musí zohlednit řadu faktorů, jako je šířka ulice, umístění inženýrských sítí, bezbariérové řešení zastávek městské hromadné dopravy, řešení parkování a mnoho dalšího. V souladu s Generelem cyklistické dopravy je nutné také vyřešit bezpečný a pohodlný pohyb lidí na kolech,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Projektová dokumentace převezme principy z pilotního projednání projektu „Technická studie Štefánikova, úsek Pionýrská–Rybníček,“ který vznikl v loňském roce. Hodnoticí komise vybírala celkem ze 4 nabídek, přičemž rozhodujícím kritériem byla cena. Dopravně inženýrská kancelář zpracuje technickou pomoc za 496 500 korun bez DPH.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.