Přeskočit na obsah

Vítězná firma zpracuje podklad pro investiční záměr a pomůže navrhnout, jak bude po rekonstrukci vypadat Štefánikova

24. června 2020
Zpracování technické pomoci – podkladu pro investiční záměr na rekonstrukci ulice Štefánikova bude mít na starosti Dopravně inženýrská kancelář, s. r. o. Na základě doporučení komise o tom rozhodli brněnští radní. Vítězný dodavatel zpracuje návrh možných úprav ulice tak, aby zde vznikla městská třída se zelení, prostorem pro pěší, cyklisty i motoristy a dostatkem parkovacích míst. Současně projdou rekonstrukcí tramvajové koleje i inženýrské sítě.

V rámci technické pomoci chce město získat podklad pro pokračování investičního procesu, aby mohlo k rekonstrukci Štefánikovy dojít co nejdříve. „Považujeme za nutné zachovat a posílit charakter této městské třídy. Chceme, aby zde byl vyvážený provoz pěších, cyklistické i motorové dopravy a zvýšenou pozornost věnujeme také zeleni. Dodavatel zakázky musí zohlednit řadu faktorů, jako je šířka ulice, umístění inženýrských sítí, bezbariérové řešení zastávek městské hromadné dopravy, řešení parkování a mnoho dalšího. V souladu s Generelem cyklistické dopravy je nutné také vyřešit bezpečný a pohodlný pohyb lidí na kolech,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Projektová dokumentace převezme principy z pilotního projednání projektu „Technická studie Štefánikova, úsek Pionýrská–Rybníček,“ který vznikl v loňském roce. Hodnoticí komise vybírala celkem ze 4 nabídek, přičemž rozhodujícím kritériem byla cena. Dopravně inženýrská kancelář zpracuje technickou pomoc za 496 500 korun bez DPH.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.