Viniční uzavírá letošní harmonogram rezidentního parkování - Tiskový servis

Viniční uzavírá letošní harmonogram rezidentního parkování

  • 03. listopadu 2023
  • 1 minuta čtení
  • Anna Dudková

Poslední letošní rozšiřování rezidentního parkování přichází. Od pondělí 6. listopadu se do systému přidá zbývající část oblasti 5-07 Viniční. Pro návštěvníky bude parkování zpoplatněno v pracovních dnech od 17 do 6 hodin. Další oblasti se přidají až příští rok.

Modré zóny začnou od pondělí platit v Žabovřeskách

Modré zóny začnou od pondělí platit v Žabovřeskách

Od pondělí 6. listopadu bude oblast 5-07 Viniční už kompletně spadat do systému rezidentního parkování. Její jižní část se přidala k modrým zónám už letos v srpnu, nyní to čeká i zbytek ulic. Pro rezidenty a abonenty zde platí stejná pravidla jako v jiných oblastech. Pro návštěvníky je důležité, že oblast spadá do zóny C, kde je parkování regulováno pouze v pracovních dnech od 17 do 6 hodin. V tomto časovém úseku vyjde řidiče bez rezidentního či abonentního oprávnění hodina parkování na 20 korun. Jedna hodina denně je zdarma.

V zóně C není možné platit pomocí parkovacích automatů. Využít lze SMS platbu, aplikaci ParkSimply nebo online parkovací automat. Veškeré informace najdete na webu parkovanivbrne.cz.

Pro letošní rok tím rozšiřování míst s modrými čárami končí. Příští rok se modré zóny objeví v celkem osmi oblastech: Vychodilova, Soběšická, Rybnická, Oblá, Slevačská, Rokycanova, Koperníkova, Strakatého. Všechny budou spadat do návštěvnické zóny C. Podle harmonogramu se první z nich přidá 22. dubna 2024 a poslední pak 4. listopadu téhož roku.

Další články z rubriky