Přeskočit na obsah

Víkendu kraluje MotoGP a festivaly v centru

03. srpna 2018 2 minuty čtení
(gak) - Nejen Brno, ale i celá republika tento víkend ožije Velkou cenou České republiky, která se od pátku pojede na Masarykově okruhu. Program si ale najdou i ti, kteří nejsou fanoušky motorek.

49. ročník Grand Prix České republiky se pojede tento týden v Brně. Už nyní se tisíce fanoušků těší na sobotní kvalifikaci, která rozhodne o tom, ze které pozice odstartují jednotlivý jezdci. Českou republiku bude v kategorii Moto3 reprezentovat Jakub Kornfeil, který je momentálně na sedmém místě v celkovém bodování, a Filip Salač, který dostal divokou kartu a vůbec poprvé tak vyzkouší atmosféru nejprestižnějších závodů. Karel Abraham se postaví na start v královské kubatuře. 

K dostání jsou vstupenky jak na přírodní tribuny, tak poslední kusy na tribuny sedadlové. Zájemci je nyní mohou koupit už jen na pokladnách Masarykova okruhu, kde se dá platit kartou i v hotovosti. V nabídce jsou také jednodenní vstupenky. 

Z Mendlova náměstí budou na Automotodrom opět vypravovány zdarma zvláštní autobusy pro návštěvníky. Další praktické informace o Velké ceně naleznete v tomto článku.

V pátek a sobotu ožije výstaviště hudbou. Uskuteční se tu hudební festival LétoFest. Na dvou pódiích vystoupí například kapela Chinaski, Wanastovi vjecy, Mig21 a kapela Kabát. Držitelé vstupenek na MotoGP navíc mohou využít zvýhodněného vstupného na festival.

Žít bude o víkendu i úplné centrum města. Na náměstí Svobody se koná pivní festival, kde se prezentuje 25 pivovarů a minipivovarů z celé republiky. Nechybí ani stánky s jídlem.

V sobotu se bude nabízet dobrá karma. Před Tržnicí na Zelném trhu se budou konat stejnojmenné bleší trhy. Ty doplní další blešák, tentokrát na ulici Kapitána Jaroše. Tu zaplní hudba i kulturní program v rámci Festivalu UPROSTŘED, který pořádá městská část Brno-střed.

V neděli začne na několik místech ve městě Mezinárodní kytarový festival Brno 2018. Bude trvat následující týden a zájemci si mohou vybrat z několika koncertů světově proslulých kytaristů.

Další víkendové tipy naleznete na stránkách gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.

Strakapoud jižní. Foto: Lenka Hubáčková
Ptáci v Brně: koho zajímají meruňky a koho rumiště?

Pokud jste si až dosud – stejně jako autorka textu – mysleli, že nejběžnějším ptačím obyvatelem Brna je holub, jste na omylu. Konkrétně holub hřivnáč figuruje až na 10. místě žebříčku, zatímco nejznámější holub domácí se nevejde ani mezi nejčastější tři desítky ptačích druhů. Kdo je předběhl, s jakými druhy ptáků se můžeme ve městě setkat a kde? To v naší fotoreportáži přiblíží ornitolog Jan Sychra z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické.

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Nejnovější články

Víkend otevřených zahrad. Foto: Lipka
Víkend nabídne zářící ohňostroje i meditaci v zahradách

Než se v sobotu rozzáří nebe nad Prýglem prvním ohňostrojem Ignis Brunensis, stihnete toho v Brně hodně. Vyrazte třeba na představení Freš manéže, festivalu mladého cirkusu. Brnohraní zase svolává milovníky deskovek a karetních her do Lužánek. Klid i poznání najdete v zeleni Otevřených zahrad.

Ať je klima v Brně prima
Ekologie, poklad a divadlo v zoo? Ať je klima v Brně prima

Oslavy Mezinárodního dne životního prostředí vyvrcholí v pátek 9. června v Zoo Brno. Zábavný den rámuje soutěž Ať je klima v Brně prima. Dozvíte se zajímavosti o ekologii a životním prostředí a připraven je také bohatý program pro nejmenší.

Paleta dat, která najdete v letošním vydání Brno v číslech, je skutečně pestrobarevná. Zdroj: MMB
Tři sta slunečných dnů, šest set požárů, čtyři tisíce dětí. Jaká čísla definují Brno 2022?

Méně rozvodů, ale i méně dětí. Více slunečných dnů, více požárů, méně srážek. Nejen tyto závěry, ale hlavně přesná data přináší zpráva Brno v číslech, každoročně vydávaný souhrn dostupný na webu data.brno.cz. Kromě zajímavých infografik ale městští dataři mají ještě jedno eso v rukávu, díky kterému se lidé dozví víc o svém městě – šifrovací hru.

Veletrh prorodinných a seniorských organizací
Sraz v úterý u Jošta. Zveme všechny na Veletrh prorodinných a seniorských organizací

Vrchol Brněnských dní pro rodinu proběhne v úterý 13. června. Na Veletrhu prorodinných a seniorských organizací se seznámíte s činností společností působících v Brně v těchto odvětvích. Akci si užije díky bohatému doprovodnému programu celá rodina.