Přeskočit na obsah

Víkendu kraluje MotoGP a festivaly v centru

03. srpna 2018 2 minuty čtení
(gak) - Nejen Brno, ale i celá republika tento víkend ožije Velkou cenou České republiky, která se od pátku pojede na Masarykově okruhu. Program si ale najdou i ti, kteří nejsou fanoušky motorek.

49. ročník Grand Prix České republiky se pojede tento týden v Brně. Už nyní se tisíce fanoušků těší na sobotní kvalifikaci, která rozhodne o tom, ze které pozice odstartují jednotlivý jezdci. Českou republiku bude v kategorii Moto3 reprezentovat Jakub Kornfeil, který je momentálně na sedmém místě v celkovém bodování, a Filip Salač, který dostal divokou kartu a vůbec poprvé tak vyzkouší atmosféru nejprestižnějších závodů. Karel Abraham se postaví na start v královské kubatuře. 

K dostání jsou vstupenky jak na přírodní tribuny, tak poslední kusy na tribuny sedadlové. Zájemci je nyní mohou koupit už jen na pokladnách Masarykova okruhu, kde se dá platit kartou i v hotovosti. V nabídce jsou také jednodenní vstupenky. 

Z Mendlova náměstí budou na Automotodrom opět vypravovány zdarma zvláštní autobusy pro návštěvníky. Další praktické informace o Velké ceně naleznete v tomto článku.

V pátek a sobotu ožije výstaviště hudbou. Uskuteční se tu hudební festival LétoFest. Na dvou pódiích vystoupí například kapela Chinaski, Wanastovi vjecy, Mig21 a kapela Kabát. Držitelé vstupenek na MotoGP navíc mohou využít zvýhodněného vstupného na festival.

Žít bude o víkendu i úplné centrum města. Na náměstí Svobody se koná pivní festival, kde se prezentuje 25 pivovarů a minipivovarů z celé republiky. Nechybí ani stánky s jídlem.

V sobotu se bude nabízet dobrá karma. Před Tržnicí na Zelném trhu se budou konat stejnojmenné bleší trhy. Ty doplní další blešák, tentokrát na ulici Kapitána Jaroše. Tu zaplní hudba i kulturní program v rámci Festivalu UPROSTŘED, který pořádá městská část Brno-střed.

V neděli začne na několik místech ve městě Mezinárodní kytarový festival Brno 2018. Bude trvat následující týden a zájemci si mohou vybrat z několika koncertů světově proslulých kytaristů.

Další víkendové tipy naleznete na stránkách gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.