Víkendu kraluje MotoGP a festivaly v centru

  • 03. srpna 2018
  • 2 minuty čtení
(gak) - Nejen Brno, ale i celá republika tento víkend ožije Velkou cenou České republiky, která se od pátku pojede na Masarykově okruhu. Program si ale najdou i ti, kteří nejsou fanoušky motorek.

49. ročník Grand Prix České republiky se pojede tento týden v Brně. Už nyní se tisíce fanoušků těší na sobotní kvalifikaci, která rozhodne o tom, ze které pozice odstartují jednotlivý jezdci. Českou republiku bude v kategorii Moto3 reprezentovat Jakub Kornfeil, který je momentálně na sedmém místě v celkovém bodování, a Filip Salač, který dostal divokou kartu a vůbec poprvé tak vyzkouší atmosféru nejprestižnějších závodů. Karel Abraham se postaví na start v královské kubatuře. 

K dostání jsou vstupenky jak na přírodní tribuny, tak poslední kusy na tribuny sedadlové. Zájemci je nyní mohou koupit už jen na pokladnách Masarykova okruhu, kde se dá platit kartou i v hotovosti. V nabídce jsou také jednodenní vstupenky. 

Z Mendlova náměstí budou na Automotodrom opět vypravovány zdarma zvláštní autobusy pro návštěvníky. Další praktické informace o Velké ceně naleznete v tomto článku.

V pátek a sobotu ožije výstaviště hudbou. Uskuteční se tu hudební festival LétoFest. Na dvou pódiích vystoupí například kapela Chinaski, Wanastovi vjecy, Mig21 a kapela Kabát. Držitelé vstupenek na MotoGP navíc mohou využít zvýhodněného vstupného na festival.

Žít bude o víkendu i úplné centrum města. Na náměstí Svobody se koná pivní festival, kde se prezentuje 25 pivovarů a minipivovarů z celé republiky. Nechybí ani stánky s jídlem.

V sobotu se bude nabízet dobrá karma. Před Tržnicí na Zelném trhu se budou konat stejnojmenné bleší trhy. Ty doplní další blešák, tentokrát na ulici Kapitána Jaroše. Tu zaplní hudba i kulturní program v rámci Festivalu UPROSTŘED, který pořádá městská část Brno-střed.

V neděli začne na několik místech ve městě Mezinárodní kytarový festival Brno 2018. Bude trvat následující týden a zájemci si mohou vybrat z několika koncertů světově proslulých kytaristů.

Další víkendové tipy naleznete na stránkách gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít