Víkendové tipy: začínají různorodé výstavy, s dětmi navštivte karnevaly

  • 19. ledna 2024
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Na své si během nadcházejících víkendových dnů přijdou hlavně příznivci výstav. V Brně startuje hned několik atraktivních expozic, které se věnují fotografii, ale i architektuře nebo technice. Pro nejmenší se konají maškarní bály a sportovní program obstarají basketbalisté v hale Vodova.

V Urban centru na Mečové 5 začala výstava Brno (ne)známé, na níž uvidíte sérii fotografií architektky Mariety Musálkové. Poznejte brněnské ulice z netradičních úhlů pohledu, otevřeno je ve všední dny mezi 10. a 18. hodinou. Na webu potom najdete informace o chystaném doprovodném programu.

Zajímavou výstavu nově zhlédnete také v technickém podlaží vily Tugendhat na Černopolní 45. Expozice nese název Iconic Houses a představuje vybrané skvosty české architektonické moderny, jež sdružuje mezinárodní síť Iconic Houses Network. Výstava potrvá až do 7. dubna, přičemž o víkendech můžete dorazit kdykoliv od 9 do 17 hodin. Více podrobností hledejte zde.


Ukázka z výstavy modulových kolejišť. Foto: Klub modelářů železnic Brno I

Poznat toho však můžete ještě mnohem více. Mendelova univerzita na Zemědělské 1 hostí výstavu modulových kolejišť, kde si zarezervujete místo přes webové stránky. V pátek je otevřeno v rozmezí 15–19 hodin, v sobotu a neděli pak 13–18 hodin.

Víkend patří také dětem, pro něž se chystají maškarní bály. V sobotu pořádá Divadlo Prkno veselý Pohádkový karneval, na kterém nebudou scházet písničky, soutěže ani rej masek se sladkými odměnami. Děti i dospělí platí za lístek 90 korun, pouze děti do dvou let mají vstup zdarma. Akce se koná v kulturním středisku Omega na Musilově 2a od 15 hodin. Obdobnou akci nabízí v neděli mezi 15. a 18. hodinou centrum Rubín na Makovského náměstí 3, kde se uskuteční maškarní ples souboru Brněnský Valášek.

Sportovní nadšenci jsou zváni na zápas Basketu Brno s pražskou Slavií. Brněnští hráči momentálně bojují o pátou příčku nejvyšší soutěže, zatímco jejich soupeř se trápí na spodku tabulky. Zdali domácí basketbalisté přidají třetí výhru v řadě, sledujte v sobotu od 18 hodin ve velké hale na Vodově. Vstupenky se prodávají online.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít