Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

23. září 2022 3 minuty čtení Zdeňka Obalilová

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Pečlivě sestavený mix nejlepších seriálů, bohatý doprovodný program a letos i drak na Dominikánském náměstí – tak se představuje již pátý ročník mezinárodního festivalu seriálové tvorby Serial Killer. Hlavní soutěž se již tradičně věnuje tvorbě ze střední a východní Evropy. Nadto je letos fokus nastaven na Švédsko, zhlédnete například satirický seriál Život na předměstí. U Jošta na Moravském náměstí najdete stan České televize, v němž se až do neděle konají prezentace jejích pořadů a seriálů. Dominikánské náměstí obsadil seriál z dílny HBO Rod draka. S ním, tedy jeho osmimetrovým modelem, se dokonce můžete vyfotit.

Kraví hora není pouze krásný park pod brněnskou hvězdárnou. O tom se přesvědčíte od pátku na festivalu Kraví hora lidem. Koná se totiž na její druhé straně v blízkosti baseballového hřiště. Akce začíná v pátek a vrcholí v sobotu. Těšit se můžete třeba na Listování Lukáše Hejlíka, acroyogu, Toma Holiče či stánek Národní sbírky zlozvyků. Po oba dny bude také probíhat swap oblečení. Přesné informace najdete na webu.

Kávéeska ve spolupráci se Zoo Brno přiveze domácí zvířátka až do středu města. V neděli se v Björnsonově sadu uskuteční Zvířátkiáda. Děti se tak seznámí s domácími i volně žijícími zvířaty a dozví se zajímavosti z jejich života. Dále se pobaví na výtvarných dílnách nebo divadelním představení.

U zvířat ještě zůstaneme. Akce zaměřená na jeden druh se v sobotu koná ve středisku volného času na Lesné, navštívit tam můžete mezinárodní výstavu fretek. V rámci toho se odehraje i soutěž, kde je posuzována mimo jiné vhodnost fretky na chov. Vizuálně zajímavá jistě bude i fretčí olympiáda. Akce se hodí pro ty, kteří zvažují fretku jako domácího miláčka.

V Káznici na Cejlu proběhne během pátku a soboty Feministická konference, tématem letošního ročníku jsou antigender hnutí. Konference je nabitá zajímavými přednáškami a workshopy, které se týkají například podob feminismu v české a světové literatuře nebo návodu, jak zorganizovat feministickou procházku. Předávat se bude i cena Františky Plamínkové pro kolektivy či jedince, kteří se v daném roce mimořádně zapojili do feministických témat.

Ze dvou tratí si vyberou běžci na již 11. ročníku Podzimního běhu Kamenkou. Standardní okruh má délku 6 kilometrů, pro zdatné běžce je však nachystána i dvojnásobně dlouhá trať. Registrace probíhá e-mailem, případně v den závodu od 13 hodin v Duckbaru v Kamenné kolonii, odkud také budou závodníci vybíhat.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.