Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: Svatý Martin přivezl do Brna kromě vína i festival Mezipatra

11. listopadu 2021 2 minuty čtení
(ral) - Rozjet to na queer party, nebo se usebrat na bohoslužbě? I před takové volby vás postaví nadcházející víkend. Taky si můžete zajít s CEITECEM na procházku spojenou s vědomostní hrou a na závěr se odměnit třeba svatomartinským vínem, nebo dokonce husou.

Nejen filmovými lahůdkami, ale také velkolepou show plnou kabaretních čísel odstartuje brněnská část festivalu Mezipatra, který se sem přesunul z Prahy. Každý, kdo v brněnském queer světě něco znamená, bude v sobotu v Cabaretu des peches – ať už i na projekci, nebo jen na party.

K závěru se naopak blíží týden otevřených dveří na CEITECU. Na sobotu je připravena městská hra, na které se podílel i vnuk světově uznávaného českého vědce. Kterého? Dozvíte se v křížovce! Hra trvá zhruba 2 hodiny a je koncipovaná jako procházka po městě, u které nachodíte něco přes dva kilometry.

K tradičním Vi(n)nostem sv. Martina na náměstí Svobody se letos přidávají také Řečkovice, které zvou na první ročník svatomartinských slavností. V areálu bývalého pivovaru je program připravený od 10 do 22 hodin, přijít sem můžete se slavnostním průvodem, který v 10.30 vyrazí od konečné zastávky Řečkovice. Vstupné je 150 Kč, děti do 12 let zdarma.

Ekumenickou mši jako možnost rozloučit se s lidmi, kteří v uplynulých měsících odešli a s nimiž jsme se z různých důvodů důstojně rozloučit nemohli, pořádá Centrum paliativní péče Brno v Červeném kostele. Začíná se v 17 hodin.

Fanoušky StarDance zveme od televizních obrazovek k živému zážitku. Obdobný formát nabízí soutěž Brno Dance Cup 2021, která se odehraje v sobotu 13. listopadu v Dělňáku v Líšni. I tady uvidíte standardní i latinskoamerické tance v provedení dvojic složených vždy z amatéra/amatérky a profesionála/profesionálky. Vstupenky budou k zakoupení na místě za 150 Kč.

Nové koště dobře mete, ale co to staronové? Zjistit to mohou hokejoví fanoušci, kteří v neděli v 17:00 navštíví utkání Komety s Litvínovem. Na střídačku Komety se vrátí jako pomoc hlavnímu trenérovi Kalousovi Libor Zábranský. Naopak, Litvínov bude nově koučovat Vladimír Růžička, slavné i kontroverzní jméno domácí hokejové historie. Je jisté, že tenhle zápas bude mít parádní náboj.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.