Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: Otevřená radnice, rozloučení s prázdninami nebo milostná tragédie Antonius a Kleopatra

28. srpna 2020 2 minuty čtení
(java) – Nejen tyto akce nabízí nadcházející víkend. Zajít můžete také na fotbalový stadion za Lužánkami na Dětský sportovní den nebo na tematickou prohlídku Po stopách knihy Jak to ruplo.

Dnes pořádá městská část Brno-střed akci Otevřená radnice. Od 14 hodin si tak můžete prohlédnout kancelář starosty nebo zjistit, kudy vedou podzemní chodby pod radnicí. Těšit se můžete na největší hity z období od šedesátých let až do současnosti, swingové a muzikálové písně v podání herců z Městského divadla Brno, dílničky pro děti a fotokoutek. Na závěr večera promítne letní kino na nádvoří radnice francouzskou dobrodružnou komedii Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Vstup na akci i promítání je zdarma.

Poslední víkend před začátkem školního roku bude na koupališti Riviéra patřit akci Rozloučení s prázdninami. V bohatém programu nebudou chybět nejrůznější vystoupení, vodní i suchozemské hry a koncert Pavla Callty nebo Slzy. Vstupné na koupaliště je 50 Kč, děti do 14 let mají vstup zdarma.

Pokud se rádi procházíte, hledáte příběhy, historická data a milujete neobvyklá místa, pak je právě vám určena tematická prohlídka Po stopách knihy Jak to ruplo, kterou pořádá Turistické a informační centrum Brno. Během procházky, která začíná v sobotu v 10 hodin u sochy rudoarmějce na Moravském náměstí, se s autorem knihy Michalem Konečným seznámíte se s podobou a historií Brna v roce 1989, navštívíte zdánlivě obyčejná místa, na nichž se rozhodovalo o budoucnosti města, a kromě toho se dozvíte, jak se taková kniha vlastně dělá.

V sobotu můžete také vyrazit na fotbalový stadion za Lužánkami, kde bude od 13 hodiny probíhat Dětský sportovní den. Děti si tu v testovacím centru vyzkouší různá odrážedla, koloběžky, badmintonové rakety nebo hokejové pomůcky a rodiče se zase dozví, jaká je v Brně nabídka sportovních kroužků pro předškoláky.

Dáváte-li přednost divadlu, pak můžete zajít do Městského divadla Brno na novou inscenaci Antonius a Kleopatra v režii Stanislava Moši. Roli královny Kleopatry ztvární Ivana Vaňková a Antonia Petr Gazdík.

A jestli patříte mezi fanoušky cyklistiky a zejména závodů horských kol, zajděte na finále Českého poháru XCO, které se po celý víkend koná v Anthropos Bike Aréně. Akce bude plná vynikajících zahraničních závodníků, na startovním poli se objeví například Henrique Avancini. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.