Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: otevírají se nová sportoviště, na Špilberku mohou zajít návštěvníci do lapidária

05. června 2020 2 minuty čtení
(fpo) – S postupným uvolňováním preventivních opatření v rámci boje s pandemií koronaviru se do města vrací život. O nadcházejícím víkendu se pro sportovní nadšence otevřou dvě sportoviště, návštěvníci hradu Špilberk mohou navštívit nové lapidárium, na dvoře Divadla Husa na provázku se odehrají koncerty a představení. V tržnici na Zelném trhu můžete nabídnout své nepotřebné věci na bleším trhu.

Divadlo Husa na provázku pořádá na svém dvoře po celý červen sérii koncertů a představení. Dnes zahraje od 20 hodin zlínská kapela Fresh Minute, v sobotu herci z divadla zaimprovizují od 19 hodin v představení nazvaném Zkušebna a neděle bude patřit jedné z nejvýraznějších postav české hudby. Iva Bittová zde odehraje koncert se svým synem Antonínem Fajtem. Vstupenky na zmíněné akce lze koupit online na webu divadla.

Milovníci sportu mohou od soboty využít nový sportovní areál na brněnském výstavišti. Připraveno zde bude deset stolů na ping-pong, tři basketbalová hřiště, šest teqballových stolů nebo dvě streetballová hřiště. Sportoviště budou k dispozici zdarma v čase od 9 do 20 hodin, a to až do 30. srpna.

Velkým lákadlem je pro návštěvníky hradu Špilberk nové lapidárium, které vzniklo v unikátních prostorech bývalých vodojemů. Lidé si zde prohlédnou např. fragmenty zaniklé Královské kaple či Židovské brány, středověké náhrobky nebo kamenné ozdoby ze starobylých měšťanských domů. Více se o nová expozici nazvané Chrám kamene dočtete na webu Muzea města Brna.

Pokud máte doma nepotřebné věci, můžete je nabídnout k prodeji na bleším trhu, který se uskuteční v sobotu ve druhém patře tržnice na Zelném trhu. Prodejci i případní zájemci zjistí více na události akce.

Od neděle 7. června až do 30. srpna 2020 se otevřou veřejnosti prostory sportovních hal na Vodové. Pro zájemce bude připraveno několik sportů (prostor pro skatepark, volejbal, florball, mini gymnastiku a mini atletiku), a to zdarma. Sportovní vybavení bude k vypůjčení za vratnou zálohu. Sportovní park na Vodové bude fungovat od 9 do 20 hodin. V neděli se zde uskuteční i dětský den se zajímavým programem. Kromě sportu a soutěží za odměny se mohou děti těšit na skákací hrad a tvořivou dílničku. V případě nepříznivého počasí je zajištěn náhradní program v tělocvičně. Vstup do tělocvičny je možný pouze v čisté sportovní obuvi.

V Otevřené zahradě na Údolní ulici se v neděli koná akce Víkend otevřených zahrad. Pro návštěvníky přichystají organizátoři bylinkový trh, děti jistě ocení nové samoobslužné hry. Akce začíná v 10 hodin a konec je naplánován na 18:30.

 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.