Víkendové tipy: O víkendu můžete zajít do divadla, navštívit několik výstav či motoristický festival Brno Revival

  • 19. června 2020
  • 2 minuty čtení
(java) – Dnes uvede Divadlo Husa na provázku první díl divadelního seriálu Úhor, v sobotu bude patřit brněnské výstaviště milovníkům aut a motorek. Po celý víkend pak můžete navštívit výstavu fotografií Kurta Bardoše, nebo si prohlédnout práce Ondřeje Sekory.

Dnes odstartuje v Divadle Husa na provázku trojdílný divadelní seriál Úhor, který vznikl jako spontánní reakce hereckého souboru na pandemií proměněný svět. Každý ze tří dílů, nesoucích názvy Dítě beze jména (19. 6.), Krev v písku (23. 6.) a Ve stínu zla (26.6.), doprovodí živá kapela původní hudbou Adama Mašury. Pirátská improvizační freak show se odehraje na provázkovském dvoře. Přestože se jedná o divadelní seriál, účast na všech dílech není nutná. Každý z nich bude uveden známou seriálovou rekapitulací „v minulých dílech jste viděli…“.

V galerii Celnice, kterou najdete ve vile Löw-Beer, si můžete prohlédnou dílo amatérského fotografa Kurta Bardoše pocházejícího z brněnské židovské rodiny, jehož životní příběh skončil v koncentračním táboře Dachau. Jeho snímky pořízené na přelomu 30. a 40. let a odrážející klasické trendy meziválečné fotografie budou k vidění až do 6. září 2020.

Muzeum města Brna připravilo na hradě Špilberku výstavu Kostkohrádky, na které si prohlédnete několik desítek modelů složených z různých typů lega od 60. let 20. století až po současnost. Nechybí osobní, závodní a nákladní auta, motocykly, jeřáby, bagry a stavební stroje, letadla, vrtulníky a samozřejmě spousta vláčků, historických i moderních. Největším exponátem je pak model samotného hradu Špilberku seskládaný speciálně pro tuto výstavu, která potrvá až do konce letních prázdnin.

Moravské zemské muzeum přichystalo u příležitosti 120. výročí autorova narození rozsáhlou výstavu Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce, která reflektuje všechny jeho základní autorské polohy. Expozice obsahuje originály ilustrací z jeho slavných i méně známých knih, novinové kresby a karikatury, soukromou malířskou tvorbu, scénografické projekty i loutky vytvořené podle Sekorových návrhů.

Máte-li rádi vůni benzínu a rachot motorů, pak je tady právě pro vás festival Brno Revival, který proběhne v sobotu 20. června na brněnském výstavišti. „Celá akce bude rozdělena na tři části. Na nejprestižnější ploše vystavíme ta nejzajímavější auta a motocykly se závodní historií, s nimi přijedou i slavná jména nejen brněnské závodní historie. Druhou část bude tvořit sraz automobilistů, na kterém mohou zdarma své auto nebo motocykl vystavit všichni majitelé těchto strojů. A třetí částí bude burza dílů a doplňků, jež nahrazuje několik letošních jarních akcí, které byly zrušené,“ říká organizátor akce Jiří Smetana.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít