Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: O víkendu můžete zajít do divadla, navštívit několik výstav či motoristický festival Brno Revival

19. června 2020 2 minuty čtení
(java) – Dnes uvede Divadlo Husa na provázku první díl divadelního seriálu Úhor, v sobotu bude patřit brněnské výstaviště milovníkům aut a motorek. Po celý víkend pak můžete navštívit výstavu fotografií Kurta Bardoše, nebo si prohlédnout práce Ondřeje Sekory.

Dnes odstartuje v Divadle Husa na provázku trojdílný divadelní seriál Úhor, který vznikl jako spontánní reakce hereckého souboru na pandemií proměněný svět. Každý ze tří dílů, nesoucích názvy Dítě beze jména (19. 6.), Krev v písku (23. 6.) a Ve stínu zla (26.6.), doprovodí živá kapela původní hudbou Adama Mašury. Pirátská improvizační freak show se odehraje na provázkovském dvoře. Přestože se jedná o divadelní seriál, účast na všech dílech není nutná. Každý z nich bude uveden známou seriálovou rekapitulací „v minulých dílech jste viděli…“.

V galerii Celnice, kterou najdete ve vile Löw-Beer, si můžete prohlédnou dílo amatérského fotografa Kurta Bardoše pocházejícího z brněnské židovské rodiny, jehož životní příběh skončil v koncentračním táboře Dachau. Jeho snímky pořízené na přelomu 30. a 40. let a odrážející klasické trendy meziválečné fotografie budou k vidění až do 6. září 2020.

Muzeum města Brna připravilo na hradě Špilberku výstavu Kostkohrádky, na které si prohlédnete několik desítek modelů složených z různých typů lega od 60. let 20. století až po současnost. Nechybí osobní, závodní a nákladní auta, motocykly, jeřáby, bagry a stavební stroje, letadla, vrtulníky a samozřejmě spousta vláčků, historických i moderních. Největším exponátem je pak model samotného hradu Špilberku seskládaný speciálně pro tuto výstavu, která potrvá až do konce letních prázdnin.

Moravské zemské muzeum přichystalo u příležitosti 120. výročí autorova narození rozsáhlou výstavu Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce, která reflektuje všechny jeho základní autorské polohy. Expozice obsahuje originály ilustrací z jeho slavných i méně známých knih, novinové kresby a karikatury, soukromou malířskou tvorbu, scénografické projekty i loutky vytvořené podle Sekorových návrhů.

Máte-li rádi vůni benzínu a rachot motorů, pak je tady právě pro vás festival Brno Revival, který proběhne v sobotu 20. června na brněnském výstavišti. „Celá akce bude rozdělena na tři části. Na nejprestižnější ploše vystavíme ta nejzajímavější auta a motocykly se závodní historií, s nimi přijedou i slavná jména nejen brněnské závodní historie. Druhou část bude tvořit sraz automobilistů, na kterém mohou zdarma své auto nebo motocykl vystavit všichni majitelé těchto strojů. A třetí částí bude burza dílů a doplňků, jež nahrazuje několik letošních jarních akcí, které byly zrušené,“ říká organizátor akce Jiří Smetana.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.