Víkendové tipy: Nadšence do filmů a seriálů uvítají netradičně divadla či hvězdárna

  • 24. září 2021
  • 2 minuty čtení
(tis) – Malí i větší fandové vědy, zbystřete! Váš svátek se přiblížil, je tu Noc vědců, která vás pustí do světa laserů, atomových jader nebo (ne)obyčejného dřeva. Jak to asi vypadá v uměleckém ateliéru? Odpověď na tuto a mnoho dalších otázek najdete na Dnech otevřených ateliérů. Postapokalypsu v kině zažijete na Future Gate festivalu, vrcholí taky Serial Killer. Víkendová nabídka je tento týden opět bohatá.

Už v neděli končí kinomaraton Serial Killer nabízející ochutnávku seriálové produkce z celé Evropy. Promítá se v Divadle na Orlí a v Divadle Bolka Polívky, celý program najdete zde.

Milovníky sci-fi a filmů tento víkend jistě potěší taky Future Gate sci-fi film festival, který hostí kino Art a Hvězdárna a planetárium Brno. Letos se k tradičním sekcím festivalu přidají i studentské filmy. Festival se ponese v postapokalyptickém duchu.

Letošním tématem Noci vědců je čas a jako každý rok se otevřou pracoviště, do kterých by se normální smrtelník jen stěží dostal. Speciální program si připravilo VIDA! Science Centrum nebo Technické muzeum. Nahlédnete také do laboratoří Mendelovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně nebo Akademie věd. Přímo na webu si vytvoříte vlastní program podle svých preferencí a v nabídce je i aplikace do mobilu.

Co se ukrývá v uměleckých ateliérech, zjistíte na Dnech otevřených ateliérů. Tato akce se koná po celé jižní Moravě a připojili se i brněnští malíři, grafici a třeba mistři rukodělné tvorby. Ta bude k vidění ve vile Löw-Beer.

Rodinné odpoledne si užijete v Moravské galerii. Kromě výstavy letošních laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého je na neděli připraven program pro děti Teo a Hans – Noty a barvy. Jen pozor, kapacita je omezena, rezervace předem je nutná.

Pravidelné trhy Mint Market se tentokrát odehrají na nádvoří Staré radnice. Festival Uprostřed bude dělat trhům krásnou kulisu. Nebo to bude naopak? Lokální a handmade prodejce můžete podpořit během celého víkendu a připraven bude i gastro koutek.

Ve Starém Lískovci vypukne v sobotu od jedné hodiny odpoledne Den radnice. Ten se již tradičně koná v areálu hřiště na Bosonožské ulici. Součástí slavnosti je i běžecký závod Starolískovecká sedmička. V městské části Brno-jih můžete soutěžit v Jižanské drakiádě. Své síly poměříte ve dvou kategoriích: nejhezčí drak a největší drak. Akce se koná od tří hodin na hřišti Lokomotiva na Sokolově ulici. 

Házenkářský klub SHC Maloměřice se v sobotu utká s Kopřivnicí. Předchozí kolo se Brněnským příliš nepovedlo a zápas se soupeřem, který je na desátém místě tabulky, hodlají využít jako odrazový můstek. Utkání se odehraje v 11:30 ve Sportovní hale Maloměřice. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít