Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: Nadšence do filmů a seriálů uvítají netradičně divadla či hvězdárna

24. září 2021 2 minuty čtení
(tis) – Malí i větší fandové vědy, zbystřete! Váš svátek se přiblížil, je tu Noc vědců, která vás pustí do světa laserů, atomových jader nebo (ne)obyčejného dřeva. Jak to asi vypadá v uměleckém ateliéru? Odpověď na tuto a mnoho dalších otázek najdete na Dnech otevřených ateliérů. Postapokalypsu v kině zažijete na Future Gate festivalu, vrcholí taky Serial Killer. Víkendová nabídka je tento týden opět bohatá.

Už v neděli končí kinomaraton Serial Killer nabízející ochutnávku seriálové produkce z celé Evropy. Promítá se v Divadle na Orlí a v Divadle Bolka Polívky, celý program najdete zde.

Milovníky sci-fi a filmů tento víkend jistě potěší taky Future Gate sci-fi film festival, který hostí kino Art a Hvězdárna a planetárium Brno. Letos se k tradičním sekcím festivalu přidají i studentské filmy. Festival se ponese v postapokalyptickém duchu.

Letošním tématem Noci vědců je čas a jako každý rok se otevřou pracoviště, do kterých by se normální smrtelník jen stěží dostal. Speciální program si připravilo VIDA! Science Centrum nebo Technické muzeum. Nahlédnete také do laboratoří Mendelovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně nebo Akademie věd. Přímo na webu si vytvoříte vlastní program podle svých preferencí a v nabídce je i aplikace do mobilu.

Co se ukrývá v uměleckých ateliérech, zjistíte na Dnech otevřených ateliérů. Tato akce se koná po celé jižní Moravě a připojili se i brněnští malíři, grafici a třeba mistři rukodělné tvorby. Ta bude k vidění ve vile Löw-Beer.

Rodinné odpoledne si užijete v Moravské galerii. Kromě výstavy letošních laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého je na neděli připraven program pro děti Teo a Hans – Noty a barvy. Jen pozor, kapacita je omezena, rezervace předem je nutná.

Pravidelné trhy Mint Market se tentokrát odehrají na nádvoří Staré radnice. Festival Uprostřed bude dělat trhům krásnou kulisu. Nebo to bude naopak? Lokální a handmade prodejce můžete podpořit během celého víkendu a připraven bude i gastro koutek.

Ve Starém Lískovci vypukne v sobotu od jedné hodiny odpoledne Den radnice. Ten se již tradičně koná v areálu hřiště na Bosonožské ulici. Součástí slavnosti je i běžecký závod Starolískovecká sedmička. V městské části Brno-jih můžete soutěžit v Jižanské drakiádě. Své síly poměříte ve dvou kategoriích: nejhezčí drak a největší drak. Akce se koná od tří hodin na hřišti Lokomotiva na Sokolově ulici. 

Házenkářský klub SHC Maloměřice se v sobotu utká s Kopřivnicí. Předchozí kolo se Brněnským příliš nepovedlo a zápas se soupeřem, který je na desátém místě tabulky, hodlají využít jako odrazový můstek. Utkání se odehraje v 11:30 ve Sportovní hale Maloměřice. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.