Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: MDŽ, hvězdy stříbrného plátna i sci-fi filmy

08. března 2019 3 minuty čtení
(gak) - K dnešnímu Mezinárodnímu dni žen je v Brně naplánováno rovnou několik akcí. Na své si ale přijdou také muži. Víkend nabídne také zajímavé výstavy či festival loutkových divadel. Pokračovat budou také Dny elektronové mikroskopie 2019 nebo sci-fi festival Future Gate.

Mezinárodní den žen oslaví v klubu Eleven zástupkyně českého femipunku Mucha. Ta si jako své předskokany vybrala kapelu Elektr?ck Mann z Valašského Meziříčí. Akce nazvaná jako MRDŽ začíná na Dominikánské ulici ve 20 hodin. 

Program s důrazem na ženy připravili pořadatelé v prostorách husovické Sibiře. Akce MDŽ 2019 nabídne od 14 hodin besedy, workshopy a večerní párty. 

Ve vile Stiassni se ode dneška představí hvězdy stříbrného plátna. Nová výstava, která potrvá až do 5. května, předvede originálních kousky z osobního šatníků Nataši Gollové, Zity Kabátové, Adiny Mandlové či Oldřicha Nového. Dále výstavu doplní originály i reprinty filmových plakátů a dobových karikatur. Atmosféru pak dokreslí herecká šatna či dobové oděvy a doplňky, které návštěvníkům přiblíží, v čem se chodilo do kina. Během celého konání výstavy bude probíhat doprovodný program. Například, kostýmované a divadelní prohlídky, promítání a další. Prohlídky začínají každou celou hodinu, doporučujeme však jejich rezervaci.

30. prosince 1938 měl v Brně premiéru balet Romeo a Julie Sergeje Prokfjeva. Dnes od 18:45 se budou moci zájemci připojit k online streamu baletního představení z Janáčkova divadla v režii souboru Národního divadla Brno. Přenos bude možné sledovat na tomto odkaze. 

V sobotu opět ožije Alfa pasáž. Konají se zde pravidelné bleší trhy. Začínají jako obvykle v 15 hodin. 

Fotografie Eriky Stárkové a mizející brněnské Vlněny představí v sobotu od 19 hodin fotograf Radim Dibdiak. Kyjovský rodák představí své fotografie v kavárně Ponava v Lužánkách. Výstava potrvá do 12. dubna. 

Divadlo Barka si na sobotu připravilo 4. ročník Brněnského loukotoče, tedy festivalu loutkového divadla. Loutková divadla se představí od 10 do 16 hodin. Jejich program naleznete zde

Po dlouhé pauze se dočkají také fanoušci brněnské Zbrojovky. Ta se v prvním domácím zápase jarní části soutěže postaví proto FK Viktoria Žižkov, která se v Brně naposledy představila v roce 2013 v poháru. Zápas začne v 18 hodin a lístky jsou k dispozici i v předprodeji

Program pokračuje také v rámci Dnů elektronové mikroskopie Brno. Víkend nabídne rovnou několik exkurzí a přednášek. Vybrat si můžete na webu https://dem.brno.cz/. 

Až do neděle trvá 6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury Future Gate. Téma letošního festivalu je životní prostředí a jeho budoucí vyhlídky. Science fiction filmy přinášejí předzvěsti, varování, konce civilizace i naději – hranice mezi odhadem a fikcí je málokde méně zřetelná. Kompletní program je na FB stránce události. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.