Víkendové tipy: MDŽ, hvězdy stříbrného plátna i sci-fi filmy

  • 08. března 2019
  • 3 minuty čtení
(gak) - K dnešnímu Mezinárodnímu dni žen je v Brně naplánováno rovnou několik akcí. Na své si ale přijdou také muži. Víkend nabídne také zajímavé výstavy či festival loutkových divadel. Pokračovat budou také Dny elektronové mikroskopie 2019 nebo sci-fi festival Future Gate.

Mezinárodní den žen oslaví v klubu Eleven zástupkyně českého femipunku Mucha. Ta si jako své předskokany vybrala kapelu Elektr?ck Mann z Valašského Meziříčí. Akce nazvaná jako MRDŽ začíná na Dominikánské ulici ve 20 hodin. 

Program s důrazem na ženy připravili pořadatelé v prostorách husovické Sibiře. Akce MDŽ 2019 nabídne od 14 hodin besedy, workshopy a večerní párty. 

Ve vile Stiassni se ode dneška představí hvězdy stříbrného plátna. Nová výstava, která potrvá až do 5. května, předvede originálních kousky z osobního šatníků Nataši Gollové, Zity Kabátové, Adiny Mandlové či Oldřicha Nového. Dále výstavu doplní originály i reprinty filmových plakátů a dobových karikatur. Atmosféru pak dokreslí herecká šatna či dobové oděvy a doplňky, které návštěvníkům přiblíží, v čem se chodilo do kina. Během celého konání výstavy bude probíhat doprovodný program. Například, kostýmované a divadelní prohlídky, promítání a další. Prohlídky začínají každou celou hodinu, doporučujeme však jejich rezervaci.

30. prosince 1938 měl v Brně premiéru balet Romeo a Julie Sergeje Prokfjeva. Dnes od 18:45 se budou moci zájemci připojit k online streamu baletního představení z Janáčkova divadla v režii souboru Národního divadla Brno. Přenos bude možné sledovat na tomto odkaze. 

V sobotu opět ožije Alfa pasáž. Konají se zde pravidelné bleší trhy. Začínají jako obvykle v 15 hodin. 

Fotografie Eriky Stárkové a mizející brněnské Vlněny představí v sobotu od 19 hodin fotograf Radim Dibdiak. Kyjovský rodák představí své fotografie v kavárně Ponava v Lužánkách. Výstava potrvá do 12. dubna. 

Divadlo Barka si na sobotu připravilo 4. ročník Brněnského loukotoče, tedy festivalu loutkového divadla. Loutková divadla se představí od 10 do 16 hodin. Jejich program naleznete zde

Po dlouhé pauze se dočkají také fanoušci brněnské Zbrojovky. Ta se v prvním domácím zápase jarní části soutěže postaví proto FK Viktoria Žižkov, která se v Brně naposledy představila v roce 2013 v poháru. Zápas začne v 18 hodin a lístky jsou k dispozici i v předprodeji

Program pokračuje také v rámci Dnů elektronové mikroskopie Brno. Víkend nabídne rovnou několik exkurzí a přednášek. Vybrat si můžete na webu https://dem.brno.cz/. 

Až do neděle trvá 6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury Future Gate. Téma letošního festivalu je životní prostředí a jeho budoucí vyhlídky. Science fiction filmy přinášejí předzvěsti, varování, konce civilizace i naději – hranice mezi odhadem a fikcí je málokde méně zřetelná. Kompletní program je na FB stránce události. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít