Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: Brno, co není, Svatební víkend na Špilberku či festival jógy

02. listopadu 2018 3 minuty čtení
(mad) – První listopadový víkend je v Brně nabitý nejrůznějšími akcemi. Těm, kteří chtějí dosáhnout harmonie, je určen festival Live Yoga Love Brno. Hráče šifrovaček jistě zabaví třetí kolo hry Brno, co není. Uskuteční se také několik akcí zasvěcených vědě a poznání.

I když jsou lidé rozdílní, touha být šťastný většinu z nich spojuje. Cestu k harmonii a vyrovnanosti vám může ukázat festival Live Yoga Love Brno, který se koná v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí ode dneška až do neděle. Na programu jsou kromě meditací také hudební a umělecká představení, přednášky, jarmark a ochutnávky z gurmánské veganské kuchyně. Moto akce zní „Jsme si blíž“ a vstupenky je možné koupit až na akci. 

Tento pátek si rovněž připomínáme naše zesnulé příbuzné a známé. Na brněnských hřbitovech je kvůli tomu prodloužena otvírací doba. Veškeré potřebné informace najdete na http://www.hrbitovybrno.cz/.

Podzimní část soutěže Brno, co není zahájí v sobotu 3. listopadu v 17 hodin třetí kolo s názvem Mamutí dvojboj. Work it out! Soutěžící tentokrát zamíří řešit šifry do Pisárek. Připravují se tam další dva strategické projekty města Brna: Sportovně rekreační areál Pisárky za pavilonem Anthropos a vodácký kanál u jezu Kamenný mlýn. Hru mohou hráči po jejím zahájení absolvovat každý den v libovolný čas. Celková trasa bude dlouhá 1,6 kilometru a zabere hráčům přibližně hodinu času. První stanoviště naleznou hráči poblíž autobusové zastávky Veslařská u mostu přes řeku Svratku. Stejně jako u her z jarního běhu by s sebou měli mít mobil s připojením na internet a vytisknutou herní brožuru, kterou je možné stáhnout přímo z webu soutěže nebo vyzvednout na pobočkách Turistického informačního centra města Brna na Radnické, u hlavního nádraží a v budově Domini parku.

Plánujete posunout váš vztah a směle vykročit do chomoutu? Právě vám je pak určen Svatební víkend na Špilberku, který se koná v sobotu i v neděli. Návštěvníci si prohlédnou krásné prostory, které lze na hradě pronajmout k obřadu, a zároveň se seznámí s řadou svatebních profesionálů – od návrhářů a stylistů až po cukráře či fotografy. Součástí programu budou módní přehlídky nebo soutěž o šperky.

Fakulta informačních technologií VUT v Brně pořádá o víkendu již třináctý ročník konference OpenAlt. Debatovat se bude především o open datech v mnoha jejich podobách a využitích. Vstup na akci je zdarma.

Chcete prožít Víkend v mikrosvětě? Pak navštivte VIDA! Centrum. Seznámíte se s elektronovými i optickými mikroskopy, vyzkoušíte si zajímavé pokusy, navštívíte přednášky i výstavy. Na některé akce je omezena kapacita, hlaste se proto raději dopředu.

Fanoušci sportu se můžou těšit na domácí zápas Zbrojovky s Vítkovicemi, který se na Srbské koná v neděli v 18.00. V minulém kole Brňané porazili třetí Hradec a jejich boj o návrat do první ligy pokračuje. Poradí si i se Severomoravany?

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.