Víkendové tipy: Brno, co není, Svatební víkend na Špilberku či festival jógy - Tiskový servis

Víkendové tipy: Brno, co není, Svatební víkend na Špilberku či festival jógy

  • 02. listopadu 2018
  • 3 minuty čtení

(mad) – První listopadový víkend je v Brně nabitý nejrůznějšími akcemi. Těm, kteří chtějí dosáhnout harmonie, je určen festival Live Yoga Love Brno. Hráče šifrovaček jistě zabaví třetí kolo hry Brno, co není. Uskuteční se také několik akcí zasvěcených vědě a poznání.

Víkendové tipy: Brno, co není, Svatební víkend na Špilberku či festival jógy
Víkendové tipy: Brno, co není, Svatební víkend na Špilberku či festival jógy

I když jsou lidé rozdílní, touha být šťastný většinu z nich spojuje. Cestu k harmonii a vyrovnanosti vám může ukázat festival Live Yoga Love Brno, který se koná v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí ode dneška až do neděle. Na programu jsou kromě meditací také hudební a umělecká představení, přednášky, jarmark a ochutnávky z gurmánské veganské kuchyně. Moto akce zní „Jsme si blíž“ a vstupenky je možné koupit až na akci. 

Tento pátek si rovněž připomínáme naše zesnulé příbuzné a známé. Na brněnských hřbitovech je kvůli tomu prodloužena otvírací doba. Veškeré potřebné informace najdete na http://www.hrbitovybrno.cz/.

Podzimní část soutěže Brno, co není zahájí v sobotu 3. listopadu v 17 hodin třetí kolo s názvem Mamutí dvojboj. Work it out! Soutěžící tentokrát zamíří řešit šifry do Pisárek. Připravují se tam další dva strategické projekty města Brna: Sportovně rekreační areál Pisárky za pavilonem Anthropos a vodácký kanál u jezu Kamenný mlýn. Hru mohou hráči po jejím zahájení absolvovat každý den v libovolný čas. Celková trasa bude dlouhá 1,6 kilometru a zabere hráčům přibližně hodinu času. První stanoviště naleznou hráči poblíž autobusové zastávky Veslařská u mostu přes řeku Svratku. Stejně jako u her z jarního běhu by s sebou měli mít mobil s připojením na internet a vytisknutou herní brožuru, kterou je možné stáhnout přímo z webu soutěže nebo vyzvednout na pobočkách Turistického informačního centra města Brna na Radnické, u hlavního nádraží a v budově Domini parku.

Plánujete posunout váš vztah a směle vykročit do chomoutu? Právě vám je pak určen Svatební víkend na Špilberku, který se koná v sobotu i v neděli. Návštěvníci si prohlédnou krásné prostory, které lze na hradě pronajmout k obřadu, a zároveň se seznámí s řadou svatebních profesionálů – od návrhářů a stylistů až po cukráře či fotografy. Součástí programu budou módní přehlídky nebo soutěž o šperky.

Fakulta informačních technologií VUT v Brně pořádá o víkendu již třináctý ročník konference OpenAlt. Debatovat se bude především o open datech v mnoha jejich podobách a využitích. Vstup na akci je zdarma.

Chcete prožít Víkend v mikrosvětě? Pak navštivte VIDA! Centrum. Seznámíte se s elektronovými i optickými mikroskopy, vyzkoušíte si zajímavé pokusy, navštívíte přednášky i výstavy. Na některé akce je omezena kapacita, hlaste se proto raději dopředu.

Fanoušci sportu se můžou těšit na domácí zápas Zbrojovky s Vítkovicemi, který se na Srbské koná v neděli v 18.00. V minulém kole Brňané porazili třetí Hradec a jejich boj o návrat do první ligy pokračuje. Poradí si i se Severomoravany?

Další články z rubriky