Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: Brno, co není, Svatební víkend na Špilberku či festival jógy

02. listopadu 2018 3 minuty čtení
(mad) – První listopadový víkend je v Brně nabitý nejrůznějšími akcemi. Těm, kteří chtějí dosáhnout harmonie, je určen festival Live Yoga Love Brno. Hráče šifrovaček jistě zabaví třetí kolo hry Brno, co není. Uskuteční se také několik akcí zasvěcených vědě a poznání.

I když jsou lidé rozdílní, touha být šťastný většinu z nich spojuje. Cestu k harmonii a vyrovnanosti vám může ukázat festival Live Yoga Love Brno, který se koná v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí ode dneška až do neděle. Na programu jsou kromě meditací také hudební a umělecká představení, přednášky, jarmark a ochutnávky z gurmánské veganské kuchyně. Moto akce zní „Jsme si blíž“ a vstupenky je možné koupit až na akci. 

Tento pátek si rovněž připomínáme naše zesnulé příbuzné a známé. Na brněnských hřbitovech je kvůli tomu prodloužena otvírací doba. Veškeré potřebné informace najdete na http://www.hrbitovybrno.cz/.

Podzimní část soutěže Brno, co není zahájí v sobotu 3. listopadu v 17 hodin třetí kolo s názvem Mamutí dvojboj. Work it out! Soutěžící tentokrát zamíří řešit šifry do Pisárek. Připravují se tam další dva strategické projekty města Brna: Sportovně rekreační areál Pisárky za pavilonem Anthropos a vodácký kanál u jezu Kamenný mlýn. Hru mohou hráči po jejím zahájení absolvovat každý den v libovolný čas. Celková trasa bude dlouhá 1,6 kilometru a zabere hráčům přibližně hodinu času. První stanoviště naleznou hráči poblíž autobusové zastávky Veslařská u mostu přes řeku Svratku. Stejně jako u her z jarního běhu by s sebou měli mít mobil s připojením na internet a vytisknutou herní brožuru, kterou je možné stáhnout přímo z webu soutěže nebo vyzvednout na pobočkách Turistického informačního centra města Brna na Radnické, u hlavního nádraží a v budově Domini parku.

Plánujete posunout váš vztah a směle vykročit do chomoutu? Právě vám je pak určen Svatební víkend na Špilberku, který se koná v sobotu i v neděli. Návštěvníci si prohlédnou krásné prostory, které lze na hradě pronajmout k obřadu, a zároveň se seznámí s řadou svatebních profesionálů – od návrhářů a stylistů až po cukráře či fotografy. Součástí programu budou módní přehlídky nebo soutěž o šperky.

Fakulta informačních technologií VUT v Brně pořádá o víkendu již třináctý ročník konference OpenAlt. Debatovat se bude především o open datech v mnoha jejich podobách a využitích. Vstup na akci je zdarma.

Chcete prožít Víkend v mikrosvětě? Pak navštivte VIDA! Centrum. Seznámíte se s elektronovými i optickými mikroskopy, vyzkoušíte si zajímavé pokusy, navštívíte přednášky i výstavy. Na některé akce je omezena kapacita, hlaste se proto raději dopředu.

Fanoušci sportu se můžou těšit na domácí zápas Zbrojovky s Vítkovicemi, který se na Srbské koná v neděli v 18.00. V minulém kole Brňané porazili třetí Hradec a jejich boj o návrat do první ligy pokračuje. Poradí si i se Severomoravany?

Dočtete se v Metropolitanu

Nová Zbrojovka. Foto: Marie Schmerková
Přednášky a exkurze nastíní budoucnost Brna

Kam kráčíš, Brno? Tuto otázku si klade stejnojmenná akce, která začne 24. září a potrvá do 17. října.

Revitalizovaný vnitroblok na Skácelově. Foto: archiv MMB
Ekodotace podpoří zelené vnitrobloky, nábřeží i vzdělávání

Tři brněnské dotační programy, které se věnují životnímu prostředí, jsou otevřené od poloviny září do 31. října.

Nové vodní prvky na Dominikánském náměstí. Foto: Kateřina Havelková
Obrazem: Kužely osvěžují vzhled náměstí i návštěvníky

Pohled na Novou radnici už nikdy nebude stejný. V půlce prázdnin na prostranství pod ní přibyly tři bronzové kužely o úctyhodných rozměrech – váží od 200 do 1 000 kilogramů a na výšku měří od 1,4 po 2,4 metru. Slouží nejen jako umělecké dílo, ale také jako vodní prvek. „Stejně jako potrubí, i naše prvky jsou nosičem vodního média, vynášejí ho z podzemních útrob na povrch,“ vysvětlil za autorské duo Tomáš Pavlacký.

Zdeňka Procházková se tématu kyberšikany věnuje řadu let. Foto: Z. Kolařík
Nezakazujte, vysvětlujte, vzkazuje rodičům policistka

Když se dítě vrací domů s poničenými věcmi, v horším případě s modřinami, každého rodiče napadne, že mu někdo ubližuje. Jak ale poznat, že čelí nějakému riziku v online prostoru, na internetu? A jak ho na potenciálně nebezpečné situace připravit? Zeptali jsme se odbornice od Policie České republiky Zdeňky Procházkové, která se danému tématu věnuje řadu let.

Nenechte si ujít

Brněnské kulturní fórum XVII
Dostupnost v umění řeší Brněnské kulturní fórum

Tématem již sedmnáctého Brněnského kulturního fóra je dostupnost. Tentokrát se bude nejenom debatovat a sdílet, ale současně si návštěvníci užijí i krátké umělecké ukázky. 

Hudební vystoupení na Tmavomodrém festivalu 2021. Foto: TIC Brno
Víkendové Brno žije! Konají se komunitní festivaly, setkají se i fandové MHD

Brno vyhlíží nový víkend, který nabídne plno zajímavých akcí. Uskuteční se například benefiční festival v kontaktním centru, narozeninová oslava kreativního hubu nebo akce na dopravním hřišti zaměřená na bezpečnost dětí v provozu. Naskýtá se však i nespočet dalších možností, jak lze strávit volné chvíle.

Přípravný zápas české reprezentace s Nizozemskem před mistrovstvím Evropy 2023. Foto: Lenka Brožová
Brno přivítá nejlepší baseballisty Evropy. Co šampionát nabídne?

Blíží se začátek vrcholné sportovní akce. Od 24. září do 1. října hostí Česko mistrovství Evropy v baseballu, přičemž jedna ze základních skupin i zápasy play-off se odehrají přímo v Brně. Kromě kvalitních soubojů se můžete těšit také na spoustu doprovodných aktivit.

Držitelé ocenění Křesadlo za rok 2022. Foto: Křesadlo – Jihomoravský kraj
Příběhy nezištné pomoci a lidství: pošesté se uděluje cena Křesadlo

Vrací se ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Již pošesté se koná anketa Křesadlo, jež vyzdvihuje činnost dobrovolníků i jejich životní příběhy. Během září se sbírají nominace do jednotlivých kategorií, příští měsíc naváže také hlasování veřejnosti.